• Головна
  • Україна
  • Україна повністю зупинила експорт електроенергії: споживачам нагадують про економію

Україна повністю зупинила експорт електроенергії: споживачам нагадують про економію

Україна повністю зупинила експорт електроенергії: споживачам нагадують про економію

Енергетики просять українців раціонально споживати електричну енергію для стабільної роботи енергосистеми у вечірні години, а саме з 19:00 до 22:00

Україна наразі не здійснює імпорт та експорт електроенергії. Про це повідомляє Укренерго у середу, 24 травня.

«Відсутність експорту електроенергії з України пов’язана з необхідністю покрити внутрішні потреби країни у споживанні протягом всієї доби та забезпечити резерви на вечірні години максимального споживання», – йдеться у повідомленні.

При цьому стверджується, що зараз виробленої електроенергії вистачає для покриття потреб споживачів в Україні.

«Наявні ресурси води наразі дозволяють гідроелектростанціям працювати упродовж всієї доби, а також збільшувати свою генерацію для покриття ранкових та вечірніх піків споживання, для чого також максимально залучаються наявні в системи потужності теплових електростанцій. Втім, поступово знижується водопілля, що впливатиме на роботу гідроелектростанцій. У денні години активно працюють сонячні та вітрові електростанції» – йдеться у повідомленні.

Зараз поступово виходять у ремонт енергоблоки атомних та теплових електростанцій. Також триває активна ремонтна кампанія на енергоблоках атомних електростанцій.

Енергетики просять українців раціонально споживати електричну енергію для стабільної роботи енергосистеми у вечірні години, а саме з 19.00 до 22.00.

«Перенесіть за можливості споживання на ранок, день або ніч, зменште користування потужними електроприладами саме у вечірні години. Тоді диспетчерам Укренерго буде легше у ці години найбільшого споживання тримати баланс між виробництвом та споживанням електроенергії, який є запорукою стабільної роботи енергосистеми», – додали в компанії.

Нагадаємо, на Львівщині розробили графіки відключення електроенергії.

Додамо, на заході Україні можуть з’явитися мініАЕС. Малі модульні реактори або міні-атомні електростанції — це нова технологія виробництва електроенергії, яка може в перспективі зробити революцію у цій сфері. Локації, де потенційно можна розташувати мініАЕС ще не визначили, проте їх мають споруджувати неподалік від основних споживачів.

Пов’язані публікації

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності