• Головна
  • Інтерв'ю
  • Про плани росії, послання путіну та ситуацію на фронті: головне з інтерв'ю Зеленського для CNN

Про плани росії, послання путіну та ситуацію на фронті: головне з інтерв'ю Зеленського для CNN

Про плани росії, послання путіну та ситуацію на фронті: головне з інтерв'ю Зеленського для CNN

Президент України Володимир Зеленський дав велике інтерв'ю американському телеканалу CNN

Президент України Володимир Зеленський дав інтерв'ю американському телеканалу CNN. Він розповів, чому необхідно якомога швидше нарощувати військову допомогу Україні, як повертатимуть українські території та чому рішення не приймати Україну до НАТО було історично помилковим. Основні акценти з розмови зібрали у тексті.

Завершення війни та плани росії

В інтерв'ю CNN Володимир Зеленський сказав, що завершити військову частину війни росії проти України можна до кінця цього року. Україна зможе прийти до того моменту, коли росії доведеться сісти за стіл переговорів.

"Це залежить від нас, від вас і від того, хто зверху. Якщо наша держава буде об'єднана, такою, як зараз. Якщо потужна зброя буде йти від наших партнерів вчасно і якщо удача і Бог будуть на нашому боці, то ми зможемо багато чого зробити до кінця цього року. Я впевнений, можна завершити військову частину цієї війни", — заявив він.

Зеленський додав, що переговори стануть фінальною частиною війни.

"Якщо ми будемо міцними, ми зможемо прийти до того моменту, коли росії доведеться сісти за стіл переговорів. Якщо це буде, це буде дуже міцна позиція, з якою можна буде вже говорити, а говорити — це фінальна стадія війни", — сказав президент.

Він також наголосив, що Україна відвоює території в російських окупантів, коли отримає достатньо зброї. Однак надія на те, що деякі частини ми зможемо звільнити дипломатичним шляхом, все ж таки є.

"Ми будемо боротися за кожен клаптик нашої території. Ми, може, все одразу не повернемо, це зрозуміло. Деякі речі повертаються на полі битви. Для цього нам потрібно технічно бути забезпеченими. Коли ми будемо технічно забезпечені, ми будемо деокуповувати наші території, але деякі території, напевно, хотілося б в це вірити, ми повернемо дипломатичним шляхом. Дипломатичний шлях — менше жертв, але це більше часу. Може бути і так", — зазначив Зеленський.

Глава держави підкреслив, що в будь-якому разі українці не готові віддавати свої території та визнавати ці території частиною рф.

"Це наша земля, ми завжди про це говоримо і збираємося це довести", — відповів Зеленський на запитання щодо готовності віддати росії частину території в обмін на мир.

Водночас він зауважив, що росія не відмовляється від своїх планів окупувати всю територію України. Це їхні плани всередині держави-агресора, і вони незмінні протягом багатьох років.

"Я вважаю, що вони в цілому, всередині своєї держави і всередині своїх планів військово-політичних не відмовилися від окупації нашої держави та не відмовляються багато років. Це їх плани, вони завжди окуповували нашу державу. Спочатку політично, потім це був Крим, потім Донбас, а тепер вже повномасштабне вторгнення. Тому в плани росії входить і зміна політичного керівництва та окупація всієї держави, ми абсолютно в цьому впевнені", — додав Зеленський.

Разом з тим він акцентував, що росія бачитиме продовження об'єднання світу навколо України, міцність України і перемогу України на тих чи інших напрямках, чи в операціях.

Ситуація на фронті

Володимир Зеленський прокоментував, що наразі ситуація на фронтах по всій Україні різна. Однак найскладніший напрямок зараз саме на Донбасі, де росія не рахує ні своєї зброї, ні втрат.

"На сході дуже складна ситуація для нас. В нас різна ситуація по всій державі, але найскладніша саме на Донбасі. У них більше артилерії, РСЗВ, жертв, але вони не рахують: як не рахують техніку, так і не рахують втрати, а ми рахуємо перш за все наших людей, бо наш народ — наша зброя", — розповів Зеленський.

Він наголосив, щоб такої переваги в техніці, перш за все в артилерії, у ворога не було, Україна звертається завжди до своїх партнерів за допомогою.

"Що стосується півдня, то там ситуація трохи легша, оскільки ми стримуємо її, а в деяких випадках  — контратакуємо", — зазначив Зеленський.

Водночас глава держави додав, що російські окупанти захопили ключові міста Луганської області. В них після ворога нічого не залишилося, окрім руїн.

"Вони контролюють майже всю Луганську область. Там ідуть бої на околицях Луганської області. Саме так це відбувається", — сказав Зеленський.

Президент підкреслив, що якби наші війська не відступили від Лисичанська та Сєвєродонецька, то там би міг бути котел.

"Це головні міста. Людей там майже немає. Десь відсотків 10% залишалось, і скільки відсотків живі — не можу сказати. Ми вивозили всіх, кого могли і хто хотів. Тому можна сказати, що більшість, майже всю Луганську область, вони контролюють. Вони зруйнували міста, школи, людей, люди побігли. Вони зараз окупанти руїн. Отакий от результат", — підсумував президент.

На запитання ж про те, що путін нібито досяг однієї зі своїх головних цілей, бо захопив Луганщину, президент сказав, що не вірить у публічні заяви Кремля, оскільки росія постійно змінює свою риторику.

 "Спершу вони говорили, що в Криму то не вони, потім визнали. Потім вони сказали, що на сході їх немає, потім визнали. Потім говорили, що то просто навчання коло кордонів України і не буде ніякого вторгнення, але вийшло по-іншому. Тому ми не віримо, що їх план — Луганська чи Донецька область. Ми знаходили їхні плани і мапи і у збитих льотчиків, і у військових. Були полонені, які казали, що їм давали наказ захопити за 2-3 дні Київ. Тому в те, що їх план захопити Донецьку і Луганську область, ми не віримо і будемо боронити свою країну", — акцентував Зеленський.

Разом з тим, якщо говорити про Харківський напрямок, то там, за словами президента, звільнений весь регіон, але тим не менш, там не просто, адже окупанти залишили там свої угруповування.

"Але в цілому треба стабілізувати ситуацію на сході", — підсумував президент.

Про НАТО, США, Британію та послання путіну

Неприйняття України в НАТО — історично помилкове рішення. Таку думку висловив Володимир Зеленський в інтерв'ю CNN.

"Для України завжди знаходили причину, чому нам там не бути, а Швецію і Фінляндію відразу прийняли. Рішення правильне, а щодо України рішення неправильне — історично помилкове", — сказав президент.

Зеленський зазначив, що світ допомагає Україні й фінансами, і зброєю. Західні країни багато роблять для нас, але було б простіше надати членство в НАТО.

"Що якщо Україна буде в НАТО, а росія нападе? Ми не в НАТО, а росія напала. Я не образливий, тому що це об'єднане рішення всіх членів НАТО. Але в будь-яких речах ти шукаєш коротку дистанцію до результату, а не навпаки. Зараз ми говоримо і про гарантії безпеки, і про зброю, і про фінансову підтримку. А просто можна, об'єднавшись, брати Україну в НАТО", — додав президент.

Однак він підкреслив, що вдячний Альянсу за надання допомоги на останньому саміті, але якби цього не сталося — "це був би зовсім цинізм".

Також президент переконаний, що найкращою гарантією безпеки для України міг би стати вступ до НАТО, але питання відкритих дверей залежить лише від країн-учасниць.

"Кращої гарантії безпеки, ніж вступ до НАТО, немає. Ми готові йти до будь-якої інфраструктури, яка забезпечить для нас припинення війни і гарантії безпеки", — наголосив очільник держави.

Разом з тим Зеленський запевнив, що Україна не відмовляється від цього шляху. Проте питання відкритих дверей Альянсу для нашої країни залежить лише від країн-членів НАТО.

Водночас щодо візиту президента США Джо Байдена до Києва, Зеленський сказав, що він був би важливим для України. Це було б чудовим сигналом підтримки для українців на тлі високого рейтингу довіри до Вашингтону.

"Ми б дуже хотіли, щоб Байден був в Україні, і я чув, що він був "за". Але є якісь безпекові моменти, що стосуються його security-процесів. Я думаю, що це допомогло б перш за все українцям. Українці підтримують США, і рейтинг довіри українців до США дуже високий", — заявив президент.

Зеленський підкреслив, що президент Байден на чолі держави США "є найбільшою допомогою, яка сьогодні є в України й у Президента Зеленського, нашого народу й наших військових". Він також подякував усьому американському народові за підтримку, запевнивши, що українці розуміють ціну допомоги Україні, кошти на яку йдуть від громадян США.

Крім цього, як відзначив Зеленський, приїзд лідерів країн, які надають підтримку Україні, є чудовим сигналом того, що вони не бояться росії.

"Попри те, що прилітають ракети, вони приїжджають, вони не бояться путіна, бо це один лідер однієї держави, а світ набагато більший. Тому такі сигнали ми підтримуємо, якщо зможе Байден приїхати — ми тільки "за". Він би отримав відчуття вдячності й підтримки українського народу", — додав президент.

Між тим президент Володимир Зеленський переконаний, що Велика Британія підтримує Україну, і ця політика не зміниться після відставки Бориса Джонсона з посади прем’єр-міністра.

"Те, що Джонсон робив для України, — це дуже допомагало. Я вважаю його другом України. Але вважаю, що і суспільство в Європі максимально підтримувало Україну. Тому мені здається, що Сполучене Королівство в цілому на стороні добра, а це — на стороні України. Мені здається, що політика Сполученого Королівства не зміниться через відставку Бориса Джонсона", — сказав Зеленський.

Президент підкреслив, що завдяки глибокому розумінню Джонсоном різних процесів, усі бюрократичні процедури з допомоги Україні проходили швидко, і допомога також надходила швидко.

Глава держави сподівається, що після обрання у Британії нового прем’єр-міністра також не буде гальмуватися підтримка України, перш за все, військова.

Разом з тим Володимир Зеленський розповів, яке б послання хотів передати очільнику Кремля владіміру путіну.

"Я не вважаю його такою особистістю, до якої потрібно щось спеціальне. Спеціальне послання. У нас кривава війна, яку розв'язала росія на нашій території. Я просто хотів би, щоб він це усвідомлював, що він конкретно це зробив. І щоб він усвідомлював, що на сьогодні він конкретно може це завершити. Ось і все послання. А вибір за ним", — заявив Зеленський.

Він наголосив, що путін, який розв'язав війну проти України, може зупинити її та припинити вбивство мирних жителів.

Читайте також:

Інтерв'ю

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності