В Україні вперше пересадили печінку однорічному хлопчикові

В Україні вперше пересадили печінку однорічному хлопчикові

Операцію провели львівські лікарі

Вперше у Львові та Україні пересадили печінку однорічному немовляті. Трансплантацію провели у Дитячій лікарні Першого територіального медичного об'єднання міста Львова.

"Артемко важить усього 9,5 кг. Страшну хворобу — атрезію жовчних протоків та виражену печінкова недостатність — у ньому видають жовті шкіра і склери, а ще великий животик. З таким діагнозом він народився, а в серпні стало відомо — врятувати дитину може лише трансплантація печінки. Її від посмертного донора таким маленьким діткам в нашій країні ще не робили, а з родини Артемкові за донора не підходив ніхто", — розповідає керівник лікарні швидкої медичної допомоги Олег Самчук.

На трансплантацію хлопчикові довелося чекати 9 місяців. Останні чотири місяці Артем з мамою Христиною жили в лікарні. Там 6 січня малюк навіть відсвяткував свій перший день народження.

"І от 12 січня стає відомо — у Вінниці є донор. Це 44-річний чоловік, у мозку якого розірвалася аневризма. Врятувати пацієнта лікарі не змогли, але родина чоловіка підписала згоду на вилучення органів і подарувала шанс Артемку", — каже Олег Самчук.

Після цього розгорнулась ціла спецоперація. Печінку, яка поза тілом “живе” максимум 12 годин, з Вінниці доправляв вертоліт Нацполіції. Орган в дитячій лікарні зустріли трансплантологи — львівські лікарі та команда спеціалістів зі столичної лікарні "Феофанія", які приїхали на допомогу.

Операція виявилась надскладною. Спершу лікарям довелось розділити донорську печінку, аби взяти для маленького Артема її частину. Потім розпочалась сама трансплантація, яка тривала близько 12 годин.

Відтоді малюк перебував в реанімації під цілодобовим моніторингом. Від нього не відходять лікарі.

"І нині у це велике свято, на сьому добу після трансплантації, можу нарешті сказати: печінка працює, стан дитини стабільний", — повідомляє Олег Самчук.

І хоча виснажений хворобою організм дитини має ще адаптуватися до життя з новим органом, львівські лікарі продовжують докладати максимум зусиль, щоб хлопчик зовсім скоро опинився вдома.

Здоров'я

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності