Посадовиця МСЕК на Львівщині брала хабарі за оформлення інвалідності

Фото ДБР

Аллу Веселу оштрафували на 93,5 тис. грн за отримання 2000 доларів хабаря

Самбірський міськрайонний суд Львівщини виніс вирок ексголові Самбірської міжрайонної МСЕК (медико-соціальної експертної комісії) Аллі Веселій, яка брала хабарі за оформлення інвалідності. Суд призначив жінці, яка зараз очолює Сихівську міжрайонну МСЕК, 93,5 тис. грн штрафу.

Згідно з вироком суду, на початку серпня 2023 року мешканець Львівщини хотів допомогти своєму батькові отримати другу групу інвалідності та прийшов у Турківську міську центральну лікарню, де спілкувався із медиками. Жінка, яка на той час виконувала обов’язки голови лікарсько-консультативної комісії Турківської лікарні, сказала чоловікові, щоб він звертався до неї, якщо потрібна буде «допомога у вирішенні питання». Після цього мешканець Львівщини звернувся до правоохоронців та діяв під їхнім контролем. Лікарка сказала чоловікові, щоб він дав їй 2000 доларів нового зразка, щоб вона передала їх медикам МСЕК, а також ще 200 доларів винагороди для неї. Під час розмови із чоловіком жінка запевняла, що жодних проблем не виникне, якщо вона використає свої зв’язки, а також заявила, що «неодноразово допомагала людям таким чином».

Як йдеться в судових матеріалах, 26 вересня ця жінка приїхала у Самбір та передала 2000 доларів Аллі Веселій, яка очолювала Самбірську міжрайонну МСЕК, (обслуговує жителів Самбірського, Старосамбірського, Турківського районів). Наступного дня чоловік, який дав хабар, приїхав разом із батьком для огляду комісією. Алла Весела рекомендувала членам комісії підтримати рішення про присвоєння чоловікові II групи інвалідності, після чого йому видали відповідну довідку.

Дії Алли Веселої кваліфікували як одержання хабаря для себе за обіцянку здійснити вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави. Алла Весела уклала угоду про визнання винуватості з прокурором.

Нагадаємо, правоохоронці повідомили про затримання медиків із Турки та Самбора наприкінці вересня 2023 року. У їхньому повідомленні зазначалося, що одна з затриманих намагалась з’їсти 100 доларів хабаря.

Зауважимо, що після затримання жінок правоохоронці інкримінували їм одержання хабаря за попередньою змовою групою осіб. Їм загрожувало позбавлення волі строком до 10 років з конфіскацією майна. Водночас у процесі розгляду справи в суді Аллу Веселу визнали винною у зловживанні впливом і оштрафували на 93,5 тис. грн. Жінка визнала вину й підписала відповідну угоду з прокурором.

Пов’язані публікації

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності