Рання городина на Львівщині цьогоріч вродила пізніше: у чому причина

Рання городина на Львівщині цьогоріч вродила пізніше: у чому причина

На якість урожаю це не вплине

Через вологу весну городину на Львівщині збиратимуть дещо пізніше, адже терміни висадки змістилися. Водночас за словами директорки обласного департаменту агропромислового розвитку Тетяни Гетьман, на якість урожаю це не вплине.

Про це пише «Суспільне».

Олег і Мирослава Питель мають 20 соток землі та більше 20 років вирощують городинну у селі Великі Грибовичі, що на Львівщині.

«Зараз ми збираємо руколу. Ми її на зиму сіяли і збираємо вже другий раз. Окрім руколи уже зібрали урожай редиски, щавлю, цибулі, кропу, шпинату», — каже Мирослава.

Подружжя засіяло свій город наприкінці лютого. Попри холодну та дощову весну, на урожай не нарікають.

«Весна трохи холодна, дощова і ночі холодні, але нічого, трішки урожаю є. Хто має поле десь внизу, то трохи підмокало», — зазначив Олег.

Він каже, що за сезон урожай з поля збирає до чотирьох разів. Зараз збиратимуть салати, а за два тижні з’являться молоді овочі.

«Молода картопля, молодий буряк, морква молода, потім цвітна капуста буде, броколі вже десь під кінець травня», — уточнює чоловік.

Натомість директорка обласного департаменту агропромислового розвитку Тетяна Гетьман каже, цьогоріч ранні овочі на ринку з’являться пізніше. Так відбувається через дощову і холодну весну.

«Погодні умови впливають на дозрівання. Все одно з’явиться на ринку, воно виросте, його заберуть, але трішки пізніше. Щодо ранньої капусти, можливо, в цей час пропозиція із Закарпаття була більшою, але через те, що в нас затяжна весна, відповідно, терміни збирання затримались. Все буде, але буде пізніше», — зазначила вона.

За її словами, ранньою городиною на Львівщині переважно займаються невеликі приватні господарства. Проте директорка департаменту прогнозує, що в найближчі кілька років вирощування ранніх овочів буде розвиватися і набирати більших обсягів.

«Найближчі 5 років, я думаю, в нас буде з’являтися більше комерційних проєктів тепличних. Тому що змінюється клімат, в нас зими стають більше м’які, теплішає клімат. Це говорить про перспективність вирощування в нас ранніх овочів: огірків, різних помідорів. Також зелень, салати різні. Все це користується попитом і під цей попит будуть збільшуватися виробництва», — каже Тетяна Гетьман.

Вона додала, що цьогоріч на Львівщині очікують кращий врожай овочів, ніж минулого року, адже від фермерів чекають збільшення посівних площ.

Пов’язані публікації

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності