У понад тисячі осіб на Львівщині виявили туберкульоз минулого року: серед них є немовля

У понад тисячі осіб на Львівщині виявили туберкульоз минулого року: серед них є немовля

24 березня - Всесвітній день боротьби проти туберкульозу

За минулий, 2022 рік, на Львівщині у 1062 осіб виявили різні форми туберкульозу, з них ТБ легень – 908, позалегенева форма – 112 осіб та міліарний ТБ – 31. 

Про це пишуть на сторінці Львівської обласної військової адміністрації.

Як зазначила експертка департаменту охорони здоров’я ЛОВА з дитячої фтизіатрії Юлія Летц, зараз найбільше уваги приділяють групам ризику. Це діти, які були в контакті з хворим, діти з хронічними чи онкологічними захворюваннями, а також діти, які отримують супресивну терапію.

За цей рік вперше виявлено туберкульоз у 7 дітей, з них 1 дитина до року. Серед захворюваності переважає чутливий інфільтраційний туберкульоз, зареєстровано 1 випадок туберкульозу кісток і в 2 випадках підтверджено СНІД-асоційований ТБ.

«Найперше на що варто звернути увагу це кашель, особливо тривалий (більше 2-3 тижнів) та який зберігається після перенесеної респіраторної вірусної інфекції або ж, навпаки, коли кашель виникає на тлі повного здоров'я.

Ще однією ознакою може бути задишка, тобто, коли дитина скаржиться, що їй важко вдихнути або видихнути. Висока температура тіла, слабкість в поєднанні з ознаками ураження бронхолегеневої системи, хрипи. Крім того, часті інфекційні захворювання дихальних шляхів, наявність спадкових факторів, перенесена травма грудної клітини теж є важливими чинниками, аби звернутися до лікаря», - наголосила експертка.

Лікарка нагадує туберкульоз - не вирок. При ранньому зверненні за медичною допомогою та раннім початком лікування, шанси на вилікування значно зростають.

«Симптомами туберкульозу є: кашель більше 2-х тижнів, кровохаркання, підвищена втомлюваність та слабкість, підвищена пітливість, особливо вночі, зменшення ваги тіла з невизначених причин, підвищення температури тіла (має значення навіть незначне підвищення – до 37 – 37,2°С), задишка при незначному фізичному навантаженні та біль у грудній клітці», - розповів Любомир Рак, генеральний директор Центру легеневого здоров’я, експерт департаменту охорони здоров’я Львівської ОВА з фтизіатрії. 

Довідково:

Туберкульоз (ТБ) — це інфекційне бактеріальне захворювання, спричинене мікобактерією туберкульозу, яка найчастіше вражає легені. ТБ передається краплинним шляхом від людини з активною респіраторною формою до людини.

Найчастіше до груп ризику належать: особи, які мали контакт з хворим на ТБ або раніше хворіли на цю недугу, люди з захворюванням, які призводять до зниження імунітету (ВІЛ, цукровий діабет, онкозахворювання), особи з хронічними захворюваннями дихальної, травної та ниркової системи, медичні працівники, військовослужбовці, працівники металургійної галузі, курці, мігранти, люди, які перебувають в місцях позбавлення волі, особи, які зловживають алкоголем чи вживають наркотики, а також люди без визначеного місця проживання.

Пов’язані публікації

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності