Як економити електроенергію

Як економити електроенергію

При правильному підході можна заощадити 10-30% електрики

З кожним роком споживання електроенергії зростає. У енергопостачальній компанії "Львівенергозбут" розповідають, якщо у 2019 році одна львівська родина за місяць витрачала 142 кіловат-години електроенергії, то вже цього року цей показник зріс до 156 кіловат-годин. Це і не дивно, адже у домівках з кожним роком більшає різноманітної техніки.

Разом зі зростання споживання електроенергії ростуть і ціни — у 2017-2020 роках за спожиту електроенергію до 100 кіловат-годин українці платили за тарифом 0,900 гривень. Уже сьогодні ця сума зросла до 1,44 чи 1,68 гривні.

Водночас при правильному підході до використання електричної енергії можна заощадити її 10-30%. Як це зробити — розповідаємо далі.

Використовуйте енергоефективну побутову техніку

Побутові електроприлади мають спеціальне маркування від класу А до G. Клас "А ++" вважають найбільш енергоощадним. Водночас "А +", "А", "В", "С", "D", "G" — менш енергоощадні. Придбавши побутову техніку класу "А" або "А+" ви на 30-50% зменшите споживання електроенергії у порівнянні з приладами класу "В".

Наприклад, холодильники класу "А" споживають в середньому 0,9 кіловат-годин на добу, а класу "С" — близько 1,45 кіловат-годин. Таким чином холодильник класу "А" зменшує споживання електричної енергії на рік на 200 кіловат-годин.

Використовуйте енергоощадні лампи

Енергоощадні лампи зменшують споживання електричної енергії, а також працюють у 5-8 разів довше, ніж звичайні лампи розжарювання. Витрати на придбання енергоощадних ламп окупляться менш ніж за рік.

Також можна заощадити встановивши світлорегулятори й датчики, які автоматично вмикають і вимикають освітлення при появі людини.

Протирайте лампочки та плафони

Пил здатен увібрати до 20% світла. Протираючи лампи під час вбирання, ви істотно поліпшите якість освітлення в будинку, не вдаючись до більш потужних джерел світла.

Правильно експлуатуйте холодильник

Не можна встановлювати холодильник біля газової плити, опалювальних приладів чи у місці, де є пряме сонячне проміння. Також не рекомендують ставити в холодильник гарячу їжу. У таких випадках для підтримки заданої температури, холодильник витрачає в рази більше електроенергії.

У приміщенні, де стоїть холодильник, також варто підтримувати температуру 18-20 градусів.  Якщо у кімнаті температура досягає 30 градусів тепла, холодильник споживає удвічі більше електроенергії.

Крім цього, потрібно контролювати температурний режим в холодильній камері — чим нижча температура, тим більше електроенергії потрібно для її підтримки. Оптимальна температура в холодильній камері — + 6, 7 градусів, а в морозильній камері — -18 градусів.

А також треба регулярно розморожувати холодильник. Наявність льоду на стінках пристрою підвищує його енергоспоживання на 15-20%.

Використовуйте пральні й посудомийні машини в режимі повного завантаження

При неповному завантаженні пральної чи посудомийної машини перевитрати електроенергії становитимуть 10-15%.

Вчасно очищуйте порохотяг

На третину заповнений мішок для збору пилу збільшує на 40% витрати електроенергії.

Правильно експлуатуйте електроплиту

Використовуйте посуд з рівним дном та діаметром, який дорівнює або трохи більший за конфорку електроплити. Так ви заощадите 5-10% електроенергії. Крім цього, треба враховувати, що конфорка електроплити після вимкнення певний час продовжує виділяти тепло.

Вимикайте електроприлади, якими не користуєтесь

Вимикайте світло, коли виходите з приміщення, та не залишайте електроприлади "у режимі сну". Адже, наприклад, телевізори в режимі очікування споживають близько 9 кіловат-годин на місяць, музичні центри — в середньому 8 кіловат-годин,  DVD-плеєри — 4 кіловат-години, а комп’ютери — 3,6 кіловат-годин. Сумарне енергоспоживання побутових електроприладів в режимі очікування може досягати 350-400 кіловат-годин на рік.

Правильно експлуатуйте електрочайник

Кип'ятіть стільки води, скільки потрібно на цей момент та своєчасно видаляйте накип. Чайник з накипом у 30 разів гірше проводить тепло.

Вимикайте електричний бойлер

Вимикайте електричний бойлер, якщо довго ним не користуєтесь. Адже він в режимі очікування споживає електроенергію, автоматично вмикаючись для підігріву води.

Правильно обладнайте помешкання освітлювальними приладами

Використовуйте в побуті, крім підвісних та настінних світильників, точкові в "робочих зонах" помешкання.

Таке освітлення набагато економніше, ніж освітлення всього приміщення одночасно з центрального світильника.

Перейдіть на зонні тарифи на електроенергію

Використовуйте нічний тариф з 23:00 до 7:00 години для побутових потреб. Так ви зможете розраховуватись за спожиту електроенергію з 50% знижкою.

Суспільство

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності