Поліція пояснила, за яких умов доставляє людей до ТЦК

Двоє поліціянтів біля автомобіля, фото ілюстративне

Тим, хто не прийшов до ТЦК після отримання повістки, загрожує адміністративний штраф

Підрозділи Національної поліції отримують звернення від центрів комплектування щодо тих, хто ухиляється від призову, і лише доставляють таких людей до ТЦК, після чого на них складаються адміністративні протоколи, повідомив начальник Департаменту превентивної діяльності Національної поліції України Максим Ахрамєєв.

Він наголосив, що підрозділи Нацполіції розшукують людей після внесення даних до інформаційної системи. «Такий механізм врегульовано постановою Кабінету міністрів, де передбачено звернення. Таке звернення надсилається до підрозділів Нацполіції, далі поліцейські вносять інформацію до єдиного обліку інформаційної підсистеми Нацполіції і починають перевірку. Після встановлення таких осіб ми доставляємо — виключно доставляємо — до найближчого ТЦК та СП з метою з’ясування всіх обставин та складання адміністративного протоколу уповноваженим офіцером ТЦК згідно зі статтею 210 КУпАП», — сказав Ахрамєєв в ефірі «Радіо Свобода» у вівторок, 2 квітня..

За його словами, вже у територіальному центрі комплектування складається постанова про адміністративне правопорушення та встановлюються обставини неприбуття за повісткою. Якщо людина, щодо якої винесена постанова, може довести поважні причини неприбуття, то адміністративна справа закривається. В іншому ж випадку їй загрожує накладення адміністративного штрафу.

«Складається протокол уповноваженим офіцером ТЦК та СП, де зазначається час та місце розгляду справи по суті. І коли особа прибуває, або одразу на місці, виноситься постанова. Якщо особа не з’явилася по повістці з поважних причин, то постановою закривається адміністративна справа. Якщо ж особа не має можливості довести, що вона не з’явилась із важливих причин, то складається постанова про накладення адміністративного штрафу», — пояснив Ахрамєєв.

Нагадаємо, раніше ТЦК на Полтавщині попросив поліцію доставити до них 30 тисяч людей, які не прийшли туди після того, як отримали повістку.

Також ми писали, що на Івано-Франківщині ТЦК розшукує 40 тисяч чоловіків, які отримали повістки, але не з’явилися.

Пов’язані публікації

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності