• Головна
  • Україна
  • “Війна – це завжди поразка”: Папа Римський знову закликав Україну до переговорів

“Війна – це завжди поразка”: Папа Римський знову закликав Україну до переговорів

Папа Римський Франциск

Це була його перша заява про Україну після попереднього скандального заклику про “білий прапор”

Папа Римський Франциск знову закликав Україну до переговорів з Росією. Про це він сказав наприкінці загальної аудієнції в середу, 20 березня, пише видання Vatican News.

«І ніколи не забуваймо про те, що війна – це завжди поразка. В стані війни неможливо рухатися вперед. Ми повинні докладати всі зусилля для того, щоб вести переговори з метою покласти край війні. Молімося за це», – закликав Святіший Отець.

Папа також звернувся до всіх з проханням молитися за народи, які страждають від війни.

Попередня скандальна заява Папи Римського

Нагадаємо, Папа Римський Франциск сказав, що сильнішим у російсько-українській війні буде той, “хто матиме мужність підняти білий прапор”.  Про це 9 березня повідомило агентство Reuters. Понтифік закликав до переговорів. Він зазначив: “коли ти бачиш, що зазнаєш поразки, що справи йдуть не дуже добре”, то “потрібно мати мужність домовлятися”.

Згодом Директор пресслужби Ватикану Маттео Бруні пояснив, що Папа Франциск закликає до припинення вогню та відновлення переговорів, а не капітуляції України. За його словами, Папа використав термін “білий прапор”, запропонований його інтерв’юером, щоб позначити ним припинення військових дій, перемир'я, досягнуте завдяки відвазі переговорів.

На слова Папи відреагував Глава Української Греко-Католицької Церкви. Блаженніший Святослав сказав, що Україна зранена, але не скорена. А той, хто не вірить в перемогу України, має йти до сповіді.

Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський написав, що тепер, для балансу, Папі Франциску слід “спонукати Путіна набратися мужності вивести свою армію з України”. У такому разі, як наголошує посадовець, “мир настав би негайно, без необхідності переговорів”.

Також президент Латвії Едгарс Рінкевичс сказав, що “не можна капітулювати перед злом, треба боротися з ним і перемагати його, щоб зло підняло білий прапор і капітулювало”. Також українські церкви відповіли Папі Франциску на заяву про “білий прапор”.

Пов’язані публікації

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності