Чи безпечні мікрохвильові печі для людей

Чи безпечні мікрохвильові печі для людей

Їжа після мікрохвильової печі не містить радіоактивних частинок

Значна частина людей користується мікрохвильовими печами, бо це швидко і зручно: можна просто розігріти їжу. Однак, в інформаційному просторі постійно з’являються повідомлення про шкідливість самих печей та нагрітих в них страв. У Міністерстві охорони здоров'я розповіли, чи дійсно шкідливі мікрохвильовки.

"Принцип дії мікрохвильовки досить простий: під час роботи приладу всередині утворюються радіохвилі (частота 2,450 ГГц), які приводять в рух молекули води/цукру/жиру, в результаті чого їжа нагрівається. Як і будь-який електроприлад, мікрохвильова піч має випромінювання мікрохвиль. За своєю суттю воно подібне до випромінювання від електричних лампочок або радіоприймача, тобто є абсолютно безпечним для життя та здоров'я. Більше того, від виходу мікрохвиль за межі приладу додатково захищає металевий короб всередині пічки та металева сітка на дверцятах", — кажуть у міністерстві.

Водночас там додають, що можуть виникати питання стосовно безпечності продуктів після розігрівання в мікрохвильовці. Наприклад, що нібито їжа після печі може бути радіоактивною.

"Але радіоактивне випромінювання та електромагнітне випромінювання — це дві різні речі. Радіоактивним випромінюванням називають виділення елементарних частинок атомними ядрами під час їх поділу, а термін “радіація” стосується іонізуючого випромінювання (альфа, бета та гама промені). Саме цей тип випромінювання і має руйнівний ефект для біологічних тканин. Своєю чергою, електромагнітні хвилі мікрохвильовки проходять через їжу наскрізь і потім гаснуть. Вони не накопичуються в продуктах, не залишають часточки на них та не руйнують структуру. Тому їжа після мікрохвильової печі не містить радіоактивних частинок", — пояснюють у відомстві.

Тож їжа, розігріта в мікрохвильовці, така ж безпечна, як і страви, приготовлені більш звичними методами. Різниці у харчовій цінності немає. Головна відмінність полягає в тому, що завдяки високій проникності мікрохвиль нагрівання страв пришвидшується.

Додамо, що розігрівати їжу в пластикових контейнерах, які не призначені для використання у мікрохвильовках, все ж таки не потрібно — це може бути небезпечним. Не призначений для цього пластик при нагріванні виділяє токсичні речовини, які можуть потрапити у страви. Краще використовувати для розігріву в мікрохвильовій печі скляний або ж керамічний посуд.

Здоров'я

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності