• Головна
  • Новини Львова
  • У Львові на купівлю генераторів витратили близько 5,5 млн грн: чи забезпечені школи та садки

У Львові на купівлю генераторів витратили близько 5,5 млн грн: чи забезпечені школи та садки

Фото: unsplash.com

Батьки скаржаться на відсутність генераторів у закладах освіти

Попри заяви Львівської міської ради про забезпеченість садочків та шкіл Львова генераторами, чимало батьків скаржаться на відсутність генераторів, що є проблемою для навчання під час відключення електроенергії, адже діти навчаються без світла та тепла.

2022-го у Львівській міській територіальній громаді на закупівлю генераторів для закладів освіти витратили близько 5,5 млн гривень. В Управлінні освіти Департаменту розвитку Львівської міськради на запит LVIV.MEDIA повідомили, що всі заклади дошкільної освіти та заклади загальної середньої освіти у Львівській громаді забезпечені таким обладнанням.

Минулого року на закупівлю генераторів для закладів дошкільної освіти з бюджету розвитку Львівської МТГ було виділено 8,8 млн грн, з яких витрачено — 2 млн 505 тис. грн.

Окрім того, торік школи та частина садочків на закупівлю генераторів використали 2 млн 995 тис. гривень, які їм виділили на господарські потреби з загального фонду бюджету Львівської МТГ.

Загалом у громаді 110 дитячих садочків забезпечено 162 генераторами. Окрім того, 200 генераторів передали 127 школам. Їхня потужність невідома. Батьки повідомили в коментарях нашому виданню, що далеко не всі заклади освіти забезпечені обладнанням, що призводить до перерв у навчальному процесі.

«У садочку, до якого ходить моя дитина, якщо відключають світло, то їсти приготувати не можуть, адже всі плити електричні. Просять давати дітям обіди із собою. Також відключається опалення, і дітям доводиться мерзнути», — розповіла на умовах анонімності Ірина, дитина якої ходить у львівський садочок.

Частина садочків та шкіл Львова отримали генератори від благодійних фондів або як подарунок від чиновників чи депутатів. Однак вживу генератори у закаладах освіти так і не бачили.

Також батьки неодноразово залишали заявки на «Гарячій лінії Львова» щодо відсутності опалення під час відключення електроенергії.

Під одним із дописів адміністратор «Гарячої лінії Львова» повідомив, що генератор у закладі є, однак він призначений лише для роботи пункту обігріву.

Власне, більшість наявних генераторів мають невелику потужність і призначені лише для роботи пункту обігріву та для подачі світла до укриттів, заживлення інтернету чи зв'язку у критичній ситуації.

«Коли в навчальних закладах зникає електроенергія, заживити світлом всю школу, харчоблок, комп’ютери і прилади просто неможливо», — пояснював у коментарі Дивись.info керівник управління освіти ЛМР Андрій Закалюк.

Водночас, коли Львівська міська рада переконує, що усі школи і садочки громади таки забезпечені генераторами, деякі депутати від ЄС ініціюють закупівлю нових генераторів.

Так, депутат Львівської міської ради від політичної партії «Європейська солідарність» Юрій Ломага написав на своїй сторінці у Facebook 27 січня про таку ініціативу.

«Фракція „Європейська Солідарність“ Львівської міської ради ініціює закупівлю генераторів для усіх шкіл та дошкільних навчальних закладів міста. Для нас важливе забезпечення безпеки та стабільності в освітній системі. Ми переконані, що першим питанням бюджету розвитку Львівської ОТГ 2023 року має бути саме закупівля резервних джерел живлення для освітніх закладів!», — йдеться у повідомленні.

У разі надзвичайної ситуації та відключення електроенергії у Львові на понад 24 години, школи мають стати пунктами обігріву. Відтак, заклади освіти мають бути обладнані буржуйками та генераторами.

Такі пункти обігріву управління освіти нібито дооблаштувало всім необхідним ще на початку грудня 2022-го.

«Ми дооблаштовували наші пункти обігріву. Вони почнуть працювати, коли протягом 24 годин у нашому місті не буде електроенергії та тепла. Тоді наші мешканці матимуть можливість прийти у них, зарядити мобільні телефони, випити гарячого чаю і провести час», — розповідав у відеозверненні 4 грудня голова освітян Львова Андрій Закалюк.

Ми у LVIV.MEDIA провели опитування серед наших читачів, у якому 25% читачів відповіли, що у школі/садочку куди ходить їхня дитина, немає генератора.

Нагадаємо, цього тижня школи Львова цього тижня самі обиратимуть формат навчання. З метою убезпечення життя і здоров'я всіх учасників освітнього процесу, як превентивний захід перед річницею початку повномасштабної війни росії проти України, МОН рекомендувало дійснювати освітній процес в закладах освіти з 22 до 24 лютого 2023 року в дистанційному форматі.

Пов’язані публікації

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності