Уряд відмовився створити зоополіцію для захисту тварин

Фото Pixabay

З петицією до уряду про створення зоополіції зверталися активісти й вона набрала необхідну для розгляду кількість голосів

В уряді України вважають недоцільним створення в органах Національної поліції окремих підрозділів із захисту тварин від жорстокого поводження (так званої зоополіції). Таку відповідь на петицію про створення в Україні зоополіції дав прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

В уряді пояснили, що до повноважень Нацполіції дійсно входить реагування на заяви та повідомлення про правопорушення, повʼязані з жорстоким поводженням з тваринами. Зокрема, правоохоронці можуть скласти протокол про адміністративне правопорушення або ж відкрити кримінальне провадження. Однак, як йдеться у відповіді на петицію, чинне законодавство не наділяє поліцію повноваженнями на превентивну та наглядову діяльність за тим, як громадяни дотримуються правил та умов утримання тварин у домашніх умовах.

Крім того наголошується, що наразі органи та підрозділи поліції беруть активну участь в обороні України, що є першочерговим пріоритетом у діяльності органів сектора безпеки й оборони.

Також у відповіді зазначили, що за статистикою кількість правопорушень у сфері захисту тварин від жорстокого поводження становить малий відсоток від усіх злочинів. Зокрема, протягом 2023 року поліцейські виявили понад 4,8 мільйона адміністративних правопорушень, з яких лише 0,1% стосувалися відповідної сфери, а з 369 тисяч кримінальних правопорушень лише 0,05% стосувалися сфери захисту тварин.

«Вважаємо, що на сьогодні створення окремих підрозділів із захисту тварин від жорстокого поводження в органах Національної поліції є недоцільним. МВС та Національна поліція, враховуючи актуальність питання охорони та захисту тварин від жорстокого поводження, систематично вживають заходів щодо підвищення рівня знань поліцейських у цій сфері», — наголосили в уряді.

Нагадаємо, у квітні петиція до уряду про створення в Україні зоополіції набрала необхідні для її розгляду 25 тисяч підписів. Авторка петиції пояснювала, що Нацполіція не реагує належним чином на кримінальні та адміністративні правопорушення у сфері поводження з тваринами, а поліцейські не володіють спеціальними знаннями, які потрібні для складання адмінпротоколів.

Пов’язані публікації

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності