У Львівській громаді розповсюдять вакцини від сказу для диких тварин

Лисиця, фото умовне

Їстівні вакцини для хижаків розкладуть на площі понад 12 тис. кв км

На Львівщині почали проводити заходи з профілактики сказу серед тварин в області. По території трьох філій мисливських господарств Львівської МТГ розповсюдять спеціальні їстівні вакцини-приманки для хижаків, переважно лисиць, повідомила пресслужба Львівської міської ради у вівторок, 23 квітня.

“Вакцинацію проведуть на площі 56 км2 Львівської громади, а в області – 12,194 тис. км2. Відповідно до розробленої схеми на кожен квадратний кілометр розмістять 25 доз вакцин. Такі заходи забезпечать створення стійкого імунітету у диких тварин, які є основними розповсюджувачами збудника сказу та значно покращать епізоотичну ситуацію в громаді”, — розповіли в управлінні Держпродспоживслужби у Львівській області.

Пероральні вакцини від сказу для диких тварин виглядають як брикети, завбільшки з сірникову коробку, та мають запах м’ясо-кісткового борошна. Всередині цих брикетів є капсула з антигеном вірусу сказу. Вакцина дає тваринам імунітет приблизно на один рік. Фахівці Держпродспоживслужби запевняють, що вакцина є безпечною не лише для диких, а й для свійських та домашніх тварин, а також для людей. Також там закликають усіх, кому зустрінуться такі брикети під час прогулянок, не чіпати та не переносити їх.

Нагадаємо, у березні у двох ветклініках Львова через сказ у собаки запровадили карантин. Також у лютому карантин запроваджували в ЛКП “Лев” через смерть собаки від сказу.

Пов’язані публікації

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності