• Головна
  • Україна
  • Суд арештував полковника Олександра Козловського з правом застави

Суд арештував полковника Олександра Козловського з правом застави

Затримання Олександра Козловського, фото ДБР

Козловського підозрюють у незаконному збагаченні. Він очолював Центральне управління харчового забезпечення Командування Сил логістики ЗСУ

Колишньому високопосадовцю ЗСУ Олександру Козловському, якого раніше Державне бюро розслідувань викрило на незаконному збагачені, обрали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою із можливістю внесення застави. Про це повідомили в Державному бюро розслідувань (ДБР) у понеділок, 25 березня.

«Сторона обвинувачення просила суд обрати запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з можливістю внесення застави 60 мільйонів гривень, але суддя ухвалила рішення, що це буде тримання під вартою з можливістю внесення застави у 6 мільйонів гривень», — сказала радниця з комунікацій ДБР Тетяна Сапьян в ефірі телемарафону.

Нагадаємо, колишнього начальника Центрального управління продовольчого забезпечення Командування Сил логістики Збройних Сил України 21 березня 2024 року викрили на незаконному збагаченні. Як стверджують правоохоронці, чиновник у 2022-2023 роках набув необґрунтованих активів на суму майже 58 млн грн. Зокрема йдеться про автомобіль, квартиру в Києві, 53 земельні ділянки на території України та інше майно.

Справа Олександра Козловського: подробиці

У січні видання «Наші гроші» опублікувало розслідування, у якому стали відомі нові подробиці розкрадань харчів у Міноборони. У ньому йшлося, що ДБР і прокуратура вважають організатором схеми розкрадання харчів начальника Центрального управління продовольчого забезпечення тилу Командування сил логістики ЗСУ полковника Олександра Козловського.

Приблизно на початку 2022 року Козловський та його підлеглий начальник відділу забезпечення зі спільниками організували злочинну групу, до якої увійшли ФОП Гладюк І.І. і ФОП Гладюк Л.Б., які є батьками дружини Козловського. А також службові особи підприємств «Армісет», «Ректан», «Архімагір», «Військсервіс-Волонтер» (монополіст на харчових підрядах Міноборони в 2017-2019 роках), «Ресурс-Сервіс КМ» та «Еко Трейд Юкрейн». Засновником останньої фірми у 2022 році була дружина Козловського Оксана, у подальшому фірму переписали на Тетяну Бубенок.

Як йшлося в розслідуванні, представники ЗСУ забезпечували НЕпроведення претензійної роботи з боку Міністерства, якщо бізнесмени вчасно не постачали продукти на військові склади, та та не повідомляли правоохоронцям про надходження скарг на неякісні продукти від військових частин. Своєю чергою посадовці вищеназваних фірм створювали видимість забезпечення військових комплектами продуктів і отримували гроші за нібито виконані послуги, але частина продуктів харчування так і не була поставлена. Загалом вищеназвані фірми отримали на такій схемі 172 лмн грн.

У вересні СБУ і поліція провели обшуки у Козловського. Скільки було вилучено грошей та чи було затримано посадовця — не повідомлялось.

У листопаді стало відомо, що ДБР просунулось по справі Козловського. Зокрема, зазначено, що через три підконтрольних товариства та батьків дружини, які були оформлені як фізичні особи-підприємці, Козловський провів безтоварних операцій майже на 300 млн грн. Тобто харчі військові так і не побачили, постачання залишилось лише на папері.

Пов’язані публікації

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності