Суд арештував ексчиновника Міноборони Олександра Лієва

Олександр Лієв у суді, 12 лютого 2024, фото «Суспільного»

Лієв фігурує у справі про розкрадання 1,5 млрд грн на закупівлях зброї

Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду в понеділок, 12 лютого, взяла під варту екскерівника департаменту військово-технічної політики Міноборони Олександра Лієва, який є одним з підозрюваних у справі про розкрадання майже 1,5 млрд грн на закупівлі боєприпасів для армії.

Як повідомило «Суспільне», Лієва арештували до 8 квітня 2024 року із правом внесення застави у розмірі 50 мільйонів гривень. Його взяли під варту у залі суду. У разі внесення застави на Лієва буде покладено низку обовʼязків, зокрема — він буде зобов’язаний носити електронний браслет і здати закордонний паспорт.

Нагадаємо, За даними СБУ, у серпні 2022 року посадовці Міноборони уклали контракт на закупівлю гуртової партії артилерійських снарядів з постачальником озброєнь «Львівський арсенал». Потім Міноборони перерахувало на рахунки підприємства гроші, однак артснаряди компанія не відправила. Надалі «Львівський арсенал» переказав гроші словацькій компанії Sevotech, до ради директорів якої входить колишній чиновник «Укроборонпрому» Олексій Хорошаєв. Своєю чергою Sevotech переказала частину грошей хорватській WDG, якою володіє сім’я місцевого торговця зброєю Звонка Зубака. Однак хорвати замість купівлі зброї витратили ці гроші на свій розсуд, зокрема — купили зруйнований завод з виробництва пороху в Боснії та Герцеговині. Решту грошей, які залишилися на рахунках «Львівського арсеналу», арештували.

Зазначимо, що у травні 2022 року Міноборони та компанія Sevotech укладали контракт на постачання 18 тисяч балістичних жилетів та 18 тисяч шоломів. Але фактично компанія доставила 4,5 тисячі шоломів та 2 тисячі бронежилетів. Прокурори раніше звернули увагу на те, що Лієв мав про це знати, оскільки його департамент робив перевірку ризиків контракту.

26 січня стало відомо, що Міноборони відсудило у «Львівського арсеналу» 1,5 млрд грн. А 27 січня СБУ затримала ексчиновника Міноборони Олександра Лієва, який фігурує в цій справі, під час спроби перетнути кордон. Загалом у цій справі повідомили про підозру п’ятьом чинним і колишнім працівникам Міноборони, а також керівникам «Львівського арсеналу» та представнику іноземної структури. Серед підозрюваних також є Тоомас Нахкур — чинний керівник Департаменту військово-технічної політики, розвитку озброєння та військової техніки Міноборони, якого 2 лютого відсторонили від посади. Усім підозрюваним інкримінують привласнення, розтрату майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, вчинене організованою групою.

Пов’язані публікації

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності