• Головна
  • Україна
  • Дружина Гринкевича захистила майно від арешту, передавши його під заставу

Дружина Гринкевича захистила майно від арешту, передавши його під заставу

Світлана Гринкевич здала в заставу три квартири в Києві й одну у Львові

Світлана Гринкевич передала під заставу чотири квартири в Києві та Львові

Дружина львівського бізнесмена Ігоря Гринкевича Світлана Гринкевич передала під заставу за кредитними угодами чотири розкішні квартири у Києві та Львові. Про це йдеться в журналістському розслідуванні «Громадського», опублікованому в середу, 31 січня.

Як йдеться в матеріалі, у травні 2023-го року Світлана Гринкевич придбала дві квартири у Новопечерських липках у Києві на 50 та 123 квадратних метри по сусідству. На той час подібні апартаменти коштували 20 мільйонів гривень. Через день після арешту чоловіка, 31 грудня минулого року, Світлана Гринкевич узяла кредит на 5 мільйонів гривень у Олександра Лапшина. А вже 2 січня вона наклала через цей кредит обтяження на обидві квартири у нотаріуса. В реєстрі нині це зазначено як договір іпотеки.

«Якщо людина боїться, що в неї там можуть щось забрати, вони йдуть до нотаріуса й кажуть: «От у нас є розписка на мільйон, ми хочемо під цю розписку укласти договір іпотеки». Закон України про іпотеку вказує, що іпотекотримач є пріоритетним стягувачем. Тобто, майно забезпечене іпотекою, не можуть забрати», — пояснив журналістам адвокат Ярослав Бутирін.

Іпотекотримачем обох квартир тепер вказаний саме Олександр Лапшин. Відповідно, поки борг не буде повернуто, — квартира недоступна для арештів і конфіскацій

Ще два об’єкти нерухомості Світлана взяла під заставу вже сама, надавши позику власній матері Ірині Федак. Остання придбала квартиру в клубному будинку A Nova House у Києві вартістю у 2 мільйони гривень 8 грудня 2023 року. А вже 15 грудня обидві оформили в нотаріуса договір іпотеки: донька начебто позичила мамі 135 тисяч доларів (майже 5 млн грн), але ще в листопаді. У той самий день, 15 грудня 2023 року, Світлана Гринкевич та Ірина Федак оформили у нотаріуса ще один договір позики, тепер вже на розкішні апартаменти у Львові під 130 квадратів. Вони були придбані у листопаді 2023-го року. Така нерухомість коштувала щонайменше 7 мільйонів гривень.

«Договори про кредит і договір про іпотеку укладають в один день в нормальних умовах. Це робиться в одному місці в один час. Коли розписка або позика — сьогодні, а іпотека — через три дні, виглядає тупо, але цілком законно. З’ясувати, коли там реально була написана розписка — неможливо», — наголосив адвокат Бутирін, з яким спілкувалися журналісти.

Таким чином, Світлана Гринкевич напередодні арешту чоловіка та після нього, віддала під заставу за кредитами всі чотири квартири, загальною вартістю у 29 мільйонів гривень.

Нагадаємо, 29 грудня 2023 року працівники Державного бюро розслідувань затримали львівського бізнесмена Ігоря Гринкевича, одного з найбільших постачальників Міноборони, який пропонував хабар у 500 тисяч доларів одному з керівників Головного слідчого управління Бюро за сприяння у поверненні  майна, вилученого у підконтрольних йому компаній у процесі розслідування. 30 грудня 2023 року Гринкевичу обрали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою із можливістю застави в розмірі 429 млн 440 тис. гривень.

11 січня ДБР повідомило, що суд арештував майно сім’ї Гринкевича та компаній, які контролює його сім’я. Однак журналісти-розслідувачі виявили, що квартири Світлани Гринкевич під арештом не перебувають. Син Гринкевича стверджує, що діяльність його родини відбувалась в умовах чинного законодавства і скандал замовний.

17 січня Ігорю Гринкевичу та його сину Роману оголосили підозру в шахрайстві. Роман Гринкевич переховувався від слідства, але 22 січня його затримали в Одесі — ДБР стверджує, що він мав намір виїхати за кордон. Увечері того ж дня Романа Гринкевича взяли під варту з правом вийти під заставу в 500 млн грн.

Дружина бізнесмена, професорка національного університету «Львівська політехніка» Світлана Гринкевич, звільнилася з навчального закладу за власним бажанням. Також на тлі скандалу Львівська обласна військова адміністрація повідомила про розірвання всіх контрактів з компаніями Гринкевичів. Аналогічний крок зробило й Міноборони, розірвавши усі контракти з компаніями Гринкевичів.

Пов’язані публікації

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності