• Головна
  • Україна
  • Верховна Рада визначила умови, за яких нардепів не випускатимуть за кордон

Верховна Рада визначила умови, за яких нардепів не випускатимуть за кордон

Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук підписав розпорядження, яке регламентує недопуск народних депутатів за кордон, фото «Української правди»

Нардепам для виїзду тепер треба отримувати «тези» від МЗС або погоджувати з міністерством свої закордонні виступи

З нового року для народних депутатів запровадили нові правила роботи за кордоном під час виїзду у відрядження. Відтепер заява народного обранця не може розглядатись, якщо перед попереднім відрядженням він не отримав від Міністерства закордонних справ «тези» для його офіційних заяв і коментарів на міжнародній арені. Про це йдеться в розпорядженні спікера Верховної Ради Руслана Стефанчука від 29 грудня 2023 року, повідомила пізно ввечері 3 січня LIGA.net.

У документі йдеться, що заява нардепа про закордонне відрядження може не розглядатись, якщо під час попереднього виїзду депутат до початку відрядження не отримав «роз’яснення МЗС щодо зовнішньополітичного курсу України або погоджені МЗС тези офіційних заяв, коментарів народного депутата щодо реалізації державної політики у сфері зовнішніх зносин з питань, пов’язаних з темою відрядження за кордон».

Також заяву нардепа можуть не розглянути, якщо минулого разу він порушив строк перебування у відрядженні, самовільно змінив країну, перебував в інших країнах або не подав звіт після повернення.

Крім того, в документі вказано перелік осіб, які мають погодити заяву нардепа на виїзд: це голова парламентського комітету, до якого входить нардеп, голова фракції, голова депутатської групи, голова відповідної делегації Ради, а також перший заступник або заступник спікера парламенту. Після цих погоджень заява направляється Стефанчуку.

Крім того, як зауважила народна депутатка від «Європейської солідарності» Ірина Геращенко, Тепер депутат має право бути тільки в одній міжпарламентській делегації й може працювати у ній лише рік. І за рішенням спікера його можуть позбавити і такого права, за дії чи бездіяльність із дискредитації Верховної Ради.

Нагадаємо, торік в Україні було кілька скандалів з виїздом народних депутатів за кордон. Так,на початку грудня прикордонники відмовилися випустити з країни Петра Порошенка. Пізніше з’ясувалося, що він мав зустрітися з прем’єр-міністром Угорщини Віктором Орбаном. Водночас народного депутата від забороненої ОПЗЖ Віталія Борта випускали за кордон до Угорщини у відрядження, однак він був за кордоном значно довше за термін, вказаний у відрядженні.

Пов’язані публікації

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності