У Луцьку львівські реставратори відновлюють стародавні ікони

Львівські реставратори відновлюють ікони

Ці образи перебувають у фондах Музею Волинської ікони, але раніше не експонувалися

У Музеї Волинської ікони бригада львівських реставраторів відновлює майже 20 експонатів. Реставраційні роботи проводять у рамках підготовки до виставки “Дерев’яне облаштування храмів Волині XVII – XVIII століть”, повідомила 7 березня “Суспільному” завідувачка музею Тетяна Єлісєєва.

За словами Тетяни Єлісєєвої, ці експонати збереглися до наших часів у доброму стані й не потребують значних реставраційних заходів. Зокрема, фрагмент іконостаса із церкви села Романів XIX століття із декоративною позолоченою різьбою та зображенням свят Православної церкви реставратори почистили від пилу, бруду, а деякі ділянки укріпили спеціальним клеєм, який привезли з собою.

Що саме відновлюють львівські реставратори

Упродовж чотирьох днів десять спеціалістів Львівської філії Національного науково-дослідного реставраційного центру на чолі з завідувачем Тарасом Отковичем оновлювали ікони, фрагменти іконостасів і вівтарів, свічники та процесійні хрести. Усе це – експонати із фондів музею, які раніше не були представлені в експозиціях.

Реставраційно-консерваційні роботи ще не завершені, додала Тетяна Єлісєєва. Львівські реставратори ще приїдуть до Луцька, щоб підготувати експонати для майбутньої виставки, а також для подальшого збереження у колекції. За словами завідувачки Музею Волинської ікони, відкриття виставки “Дерев’яне облаштування храмів Волині XVII – XVIII століть” заплановане на травень.

Пов’язані публікації

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності