• Головна
  • Новини Львова
  • Ірина Фаріон виграла суд у Львівської політехніки про поновлення на посаду професорки

Ірина Фаріон виграла суд у Львівської політехніки про поновлення на посаду професорки

Суд задовольнив позов Ірини Фаріон про поновлення на посаду у Львівській політехніці

Суд постановив стягнути з університету на користь науковиці заробітну плату за період вимушеного прогулу майже 124 тисячі гривень

У середу, 29 травня, Ірина Фаріон виграла суд у Львівської політехніки про поновлення на посаду професорки кафедри української мови Інституту гуманітарних та соціальних наук Львівської політехніки. Крім того, суд зобов’язав політехніку сплатити Фаріон зарплату за період вимушеного прогулу розміром 123 тисячі 927 гривень. Наказ про звільнення суд визнав незаконним.

"Я щаслива, що право існує окремо від політики. Це означає, що ми рухаємося в правильному напрямку,” — прокоментувала рішення суду Ірина Фаріон. Крім того, додала:

“Позиція відповідача — це позиція людини, яка топчеться по закону брутально і нікчемно, виконує політичні замовлення і робить при цьому "гарну міну". В жодному документі не доведено морального проступку, який вчинила Ірина Фаріон. З якої рації було здійснене швидкісне звільнення? Чому ректор не дочекався роботи комісії? Комісія мала завершити свою роботу 22 числа, мене звільнили 15. Тобто проректор сам собі заперечує. Це означає, що він ухвалював це рішення під тиском. Не сумніваюся під чиїм — під тиском МОН, конкретної персони — Лісовий. Про це свідчить його реакція — неймовірно радісна від того, що звільнили Ірину Фаріон",прокоментувала на засіданні суду мовознавиця.

Ірина Фаріон подавала апеляцію

Галицький районний суд відмовив Ірині Фаріон у поновленні на посаді у Львівській політехніці, проте професорка подала апеляцію. На перший розгляд справи 18 квітня не прийшов представник Політехніки, тому засідання перенесли на 9 травня, а потім на 29 травня.

Нагадаємо, раніше колишня депутатка Фаріон заявила в етері журналістки Яніни Соколової, що вийшов 4 листопада, що не може вважати українцями тих військовослужбовців, які розмовляють російською. Відтак, це спричинило хвилю обурення в українському суспільстві та на інцидент відреагував уповноважений Верховної ради України з прав людини Дмитро Лубінець. Лубінець зазначив, що звернувся до Національної поліції України, СБУ та Нацради з питань телебачення і радіомовлення щодо дискримінації військовослужбовців.

На висловлювання Ірини Фаріон відреагували й студенти Львівської політехніки, у якій та викладала донедавна. Вони вийшли на протест біля головного корпусу університету і вимагали відставки професорки. Зрештою, СБУ обіцяла перевірити щодо Ірини Фаріон і викладачку таки звільнили з посади професорки політехніки. Крім того, Нацрада обіцяла перевірити “5 канал” через скандальний ефір з Іриною Фаріон.

Пов’язані публікації

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності