• Головна
  • Україна
  • Омбудсмен звернувся до СБУ з проханням відреагувати на дії Фаріон, яка опублікувала дані студента з Криму

Омбудсмен звернувся до СБУ з проханням відреагувати на дії Фаріон, яка опублікувала дані студента з Криму

Омбудсмен звернувся до СБУ з проханням відреагувати на дії Фаріон, яка опублікувала дані студента з Криму

Проукраїнського студента з Криму, лист з підтримкою якого опублікувала Фаріон, затримав російський “Центр з боротьби з екстремізмом”

8 листопада Ірина Фаріон опублікувала в Telegram скриншот електронного листа від студента з Криму — хлопець підтримав її під час нещодавнього скандалу та заявив, що чекає на звільнення півострова. Фаріон опублікувала його лист не приховавши персональні дані і відмовилась це робити після зауважень. У понеділок, 13 листопада, “Центр боротьби з екстремізмом” російського МВС затримав хлопця та змусив просити вибачення на камеру. Уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець звернувся до СБУ за фактом розголошення конфіденційної інформації студента з тимчасово окупованого Криму.

“Народний депутат ВРУ 7 скликання мала б знати про важливість захисту персональних даних. Однак, ця людина публічно надала прізвище, ім’я, місце навчання хлопця, які дали змогу росіянам ідентифікувати цього студента”, — написав Лубінець.

Також омбудсмен додав, що Фаріон “з одного боку вчиняла кримінальний злочин, з іншого боку, підіграла окупантам”. Лубінець звернувся до СБУ з проханням проаналізували належним чином і надати юридичну оцінку діям Ірини Фаріон.

Водночас представниця президента в Криму Таміла Ташева пообіцяла притягнути до відповідальності Ірину Фаріон за подібні дії. Сама Ірина Фаріон назвала ситуацію з кримським студентом “провокацією” та закликала своїх прихильників “не вестися на гебістську тактику ворога”.

Нагадаємо, 7 листопада Уповноважений з прав людини звернувся до поліції з проханням перевірити висловлювання Ірини Фаріон. Йдеться про недавнє інтерв’ю колишньої депутатки та викладачки «Львівської політехніки» Ірини Фаріон журналістці Яніні Соколовій. Відповідаючи на зауваження ведучої, що деякі військові полку «Азов» і Третьої штурмової бригади спілкуються російською, Фаріон заявила, що не сприймає цього. Коли ж журналістка зауважила, що несправедливо буде називати російськомовних азовців «кац*пами», Фаріон сказала, що не може назвати їх українцями, бо вони не розмовляють українською мовою.

Пов’язані публікації

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності