СБУ відкрила кримінальне провадження щодо Ірини Фаріон

СБУ відкрила кримінальне провадження щодо Ірини Фаріон

СБУ ініціювала психолого-лінгвістичну експертизу висловлювань колишньої депутатки

Служба безпеки України відкрила кримінальне провадження щодо Ірини Фаріон. Зараз проводяться експертизи скандальних висловлювань та публікацій ексдепутатки, повідомила пресслужба СБУ у середу, 15 листопада.

За матеріалами слідства, в одному зі своїх інтерв'ю народна депутатка України 7-го скликання зазначила, що категорично не сприймає російськомовних військовослужбовців ЗСУ і не може назвати їх українцями. Це викликало хвилю обурення серед українських захисників та в суспільстві загалом.

“Крім того, у своїх соцмережах фігурантка опублікувала допис зі скріншотом повідомлення від проукраїнського студента з тимчасово окупованого Криму, у якому були вказані ім’я, прізвище та інші персональні дані відправника.Це стало підставою його переслідування з боку російських спецслужб”, — йдеться у повідомлені СБУ.

Кримінальне провадження за цими фактами відкрито за кількома статтями Кримінального кодексу України:

  1. ст. 161 (порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної, регіональної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками);
  2. ст. 435-1 (образа честі і гідності військовослужбовця, погрози військовослужбовцю);
  3. ст. 163 (порушення таємниці листування, телефонних розмов, телеграфічної чи іншої кореспонденції, що передаються засобами зв’язку або через комп’ютер);
  4. ст. 182 (порушення недоторканості приватного життя).

Окрім того, СБУ ініціювала психолого-лінгвістичну експертизу висловлювань Ірини Фаріон.

Нагадаємо, 7 листопада суспільство обурилося висловлюванням Фаріон про російськомовних військових. А в понеділок, 13 листопада, стало відомо про те, що після публікації ексдепутатки російська ФСБ затримала у Криму студента, який був проукраїнськи налаштованим і чекав приходу ЗСУ. Сама мовознавиця не визнала своєї вини й звинуватила у провокаціях ворожі спецслужби та самого студента. На висловлювання Фаріон відреагували омбудсмен ВР з прав людини Дмитро Лубінець і представниця президента в АРК Таміла Ташева, які звернулися до правоохоронців з проханням дати правову оцінку словам і діям Ірини Фаріон. 14 листопада з вимогами до адміністрації НУ “Львівська Політехніка” звільнити Ірину Фаріон під час протесту звернулися львівські студенти.

Пов’язані публікації

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності