• Головна
  • Україна
  • Шмигаль не підтримав заборону телефонних дзвінків для російських полонених

Шмигаль не підтримав заборону телефонних дзвінків для російських полонених

Шмигаль не підтримав заборону телефонних дзвінків для російських полонених

Шмигаль вважає, що завдяки телефонним розмовам інші росіяни не бояться здаватися в полон

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль відповів на петицію про позбавлення російських полонених права на телефонний зв'язок: він вважає такі телефонні розмови важливими для того, щоб росіяни не боялися здаватися в полон.

Авторка петиції Інна Турова просила уряд призупинити надання полоненим росіянам права на телефонний зв’язок, допоки Росія також не забезпечить можливість українським захисникам регулярно користуватися телефонним зв’язком. Вона наголошувала, що родичі українських оборонців, які зараз розкидані по російських в’язницях, не отримують жодної інформації про них.

Однак Шмигаль у відповіді на петицію заявив, що телефонні розмови військовополонених зі своїми рідними «виконують важливу інформативну функцію, яка надає об’єктивну інформацію росіянам про те, що їм не варто боятися здаватися в полон, оскільки Україна дотримується усіх положень Конвенції та забезпечує належні умови тримання військовополонених».

Шмигаль вважає, що це сприятиме збільшенню кількості військовополонених, що дасть змогу звільнити більше оборонців України, які перебувають у полоні рф.

Прем’єр зазначив, що телефонні розмови надаються згідно з розпорядком дня у час, вільний від роботи, слідчих дій чи участі в судових засіданнях. Адміністрація табору може обмежити тривалість однієї розмови до 15 хвилин.

Шмигаль також послався на пункти Женевської конвенції, які передбачають, що військовополоненим дозволено як надсилати, так і отримувати листи й поштові картки. Також прем’єр згадав коментар Міжнародного комітету Червоного Хреста про те, що це також стосується листування іншими способами, зокрема телефонних дзвінків, відеодзвінків, записаних повідомлень та електронної пошти.

Нагадаємо, раніше Шмигаль відмовився спрямувати гроші, виділені на телемарафон «Єдині новини», на ЗСУ.

Пов’язані публікації

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності