Данія купує зброю для ЗСУ в українських виробників

Фото Pixabay

Українські зброярі отримають від Данії 28,5 млн доларів за зброю для ЗСУ

Данія ухвалила рішення про виділення 200 мільйонів данських крон (28,5 мільйона доларів) на закупівлю української зброї та військової техніки для Збройних сил України безпосередньо в українських виробників, повідомив міністр стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін.

За його словами, це перше подібне рішення в історії, яке, як очікується, стане прецедентом для інших країн. Про подібне рішення Україна неодноразово просила своїх партнерів протягом останніх місяців.

«Українська оборонка вже настільки розігналась, що український бюджет не може завантажити виробників замовленнями на повну. Спроможність українського ОПК становить близько 20 млрд доларів. При цьому Україна має лише 6 млрд доларів на закупівлю озброєння. Грубо кажучи, у нас працює лише третина усіх станків, які наявні в країні — бо грошей не вистачає, щоб забезпечити замовленнями решту», - повідомив Камишін.

За його словами, оптимальний вихід з цієї ситуації — переконати партнерів, що готові купувати зброю для України, робити це в українських зброярів.

Додамо, що раніше уряд Данії оголосив про виділення нового пакета військової підтримки України обсягом майже 300 млн євро, що будуть спрямовані, серед іншого, на закупівлю боєприпасів, безпілотників і виробництво ракетних компонентів.

Пов’язані публікації

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності