Володимир Зеленський підписав закон про мобілізацію

Володимир Зеленський

Президент України Володимир Зеленський підписав законопроект про мобілізацію, який Рада ухвалила у другому читанні минулого тижня

У вівторок, 16 квітня, Президент України Володимир Зеленський підписав закон про мобілізацію, йдеться на сайті парламенту.

"Повернуто з підписом від президента України", — свідчить статус документа.

11 квітня український парламент у другому читанні ухвалив законопроєкт №10449 про мобілізацію. Депутати прийняли документ без норми про демобілізацію.

Основні положення:

  • Залишається право на звільнення зі служби людей з інвалідністю. Також військовослужбовець може звільнитися зі служби після полону. Опікуни та всиновлювачі тепер мають право на відстрочку та звільнення з військової служби.
  • Визнані обмежено придатними повинні пройти переогляд протягом 12 місяців. Ті, хто отримав II чи III групу інвалідності після 24 лютого 2022 року, окрім військовослужбовців, — мають пройти повторний медогляд.
  • Скасовується строкова служба. Замість неї буде базова військова підготовка на пʼять місяців, яка розпочнеться з вересня 2025 року.
  • Військовозобов'язані повинні носити з собою військово-обліковий документ під час дії воєнного стану та оновити свої дані в електронному кабінеті, ЦНАПі чи ТЦК.
  • Військовослужбовці у разі укладення першого контракту мають право на компенсацію 50% від першого внеску за кредитом по іпотеці.
  • Військовозобовʼязаним обмежать консульські послуги за кордоном, допоки вони не оновлять свої дані. Також тим, хто ухиляється від військової служби, обмежать право керувати авто.

Нагадаємо, на початку квітня Президент України Володимир Зеленський підписав закон про зменшення мобілізаційного віку з 27 до 25 років, а також про електронний кабінет військовозобов’язаного, а 9 квітня Комітет Верховної Ради із питань нацбезпеки і оборони питання демобілізації і ротації військовослужбовців з законопроєкту про мобілізацію, який наразі готують до другого читання.

Додамо, що 7 лютого Верховна Рада підтримала оновлений урядовий законопроєкт про мобілізацію. Серед його пунктів — скасування строкової служби (замість неї базовий військовий вишкіл) і демобілізація військових після 36 місяців служби. До другого читання законопроєкту народні депутати подали понад чотири тисячі правок.

Пов’язані публікації

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності