• Головна
  • Україна
  • Уряд змінив правила бронювання працівників оборонно-промислових підприємств

Уряд змінив правила бронювання працівників оборонно-промислових підприємств

Виробники оборонної продукції зможуть бронювати працівників без обмежень, якщо відповідають двом критеріям, фото ілюстративне

Одні підприємства зможуть бронювати усіх працівників, інші — лише до 50%

Уряд змінив правила бронювання від мобілізації працівників підприємств оборонно-промислового комплексу. Якщо дотепер такі підприємства певний час могли бронювати працівників без обмежень, то тепер така можливість буде не у всіх підприємств.

Як повідомило в середу, 21 лютого, Міністерство з питань стратегічних галузей промисловості, тепер підприємства, які безпосередньо виготовляють продукцію для військових, зможуть бронювати від 50 % військовозобов’язаних працівників (незалежно від військово-облікової спеціальності), а підприємства, які ведуть промислову чи космічну діяльність, або займаються літакобудуванням, зможуть бронювати до 50% працівників включно.

Від 50% зможуть бронювати підприємства, установи й організації, які виробляють товари для військових, розробляють, модернізують та ремонтують військову та спеціальну техніку та запчастини до неї, виготовляють боєприпаси й інші продукти оборонного призначення. Однак таке підприємство має відповідати двом критеріям:

  • перебувати в стадії виконання контракту з держзамовником у сфері оборони або бути співвиконавцем такого контракту;
  • понад 50% від загального обсягу виробництва такого підприємства становлять товари, роботи й послуги оборонного призначення (за останній звітний період).

Водночас до 50% працівників включно зможуть бронювати підприємства, які працюють у сфері промисловості, літакобудівній галузі та у сфері космічної діяльності. Такі підприємства мають відповідати трьом з п’яти зазначених критеріїв:

  • перебувати у стадії виконання контракту з держзамовником у сфері оборони або бути співвиконавцем такого контракту;
  • понад 50% від загального обсягу виробництва — це товари, роботи й послуги оборонного призначення (за останній звітний період);
  • включені до електронного реєстру учасників відбору та виконавців державних контрактів (договорів);
  • беруть участь у реалізації завдань і заходів, передбачених державними цільовими програмами у літакобудівній галузі та у сфері космічної діяльності;
  • мають виготовляти товари, виконувати роботи й надавати послуги для підприємств оборонно-промислового комплексу (які своєю чергою використовують їх для виготовлення товарів оборонного призначення).

Рішення про відповідність підприємства цим критеріям ухвалює робоча група, яку утворює Мінстратегпром та представники інших зацікавлених органів державної влади.

Алгоритм дій для підприємств щодо бронювання працівників однаковий для обох варіантів. Потрібно надіслати лист-звернення з документами до Мінстратегпрому, а там ухвалять рішення.

Щодо підприємств ОПК — якщо підприємство відповідає критеріям і Мінстратегпром ухвалює відповідне рішення, то його визнають критично важливим для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період. Це є підставою для подальшого бронювання.

Для підприємств у сфері промисловості, літакобудівній галузі та у сфері космічної діяльності рішення про відповідність критеріям є одним із кроків на шляху до бронювання.

Пов’язані публікації

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності