• Головна
  • Україна
  • Міністр юстиції виступив за мобілізацію в’язнів і засуджених

Міністр юстиції виступив за мобілізацію в’язнів і засуджених

Міністр юстиції Денис Малюська заявив, що ті, хто вже на волі, але мали судимість, мають бути мобілізовані, фото «Громадського»

Судимість — не привід, щоб не захищати країну, заявив Денис Малюська

Міністр юстиції Денис Малюська заявив, що територіальні центри комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП) мають вирішувати, чи мобілізувати того чи іншого громадянина з судимістю. Таку думку Малюська висловив в ефірі телемарафону «Єдині новини», відео якого опубліковано на Facebook-сторінці міністерства, пише «Укрінформ».

«Ми пропонуємо радикальніші кроки. І в першу чергу хотів би одразу погодити термінологію. Не питання про те, щоб дозволити їм служити в армії, чи скільки охочих. Ніхто їх не планує запитувати, принаймні наша така позиція: це обов’язок кожного громадянина — захищати державу. І те, що громадянин колись вчинив злочин і отримав якесь покарання, не обов’язково в’язницю — це може бути інше покарання, зараз вже на волі він кілька років, або і завжди був на волі — це не привід для того, щоб Батьківщину не захищати. Тобто в будь-якому випадку рішення, чи мобілізувати чи не мобілізувати того чи іншого громадянина з судимістю має приймати не такий громадянин, а наші, власне, органи ТЦК, які займаються комплектуванням армії. Це наша позиція, і це ми будемо просити депутатів підтримати», — сказав Малюська, розповідаючи про ініціативу щодо мобілізації громадян із судимістю.

За його словами, йдеться про десятки тисяч людей. «Відверто — не розумію, чому всі зобов’язані захищати державу і це почесний обов’язок, а той, хто колись давним-давно вчинив якийсь злочин, найдрібніший якийсь, не знаю, ДТП, яка спричинила середньої тяжкості тілесні ушкодження, чому він раптом Батьківщину захищати не зобов’язаний? Це наш підхід, це стосується всіх, хто завжди був на волі, зараз на волі», — пояснив міністр юстиції.

Окрім того, він поінформував і про інші ініціативи, які напрацьовує Мін’юст.

«Інший підхід ми зараз напрацьовуємо, будемо так само радитися з народними депутатами, комітетом, Міністерством оборони щодо тих, хто ув’язнений. І в цьому випадку механізм буде трішки інший. Знову ж таки ми хочемо надати можливість ТЦК визначати, хто їм потрібен, хто їм не потрібен», - додав Малюська.

Додамо, що чинне українське законодавство забороняє залучати до лав Збройних сил України не лише засуджених, які перебувають у в’язницях, але й тих, хто відбув своє покарання та перебуває на волі.

30 січня уряд подав до Верховної Ради законопроєкт про посилення мобілізації, який депутати вже ухвалили у першому читанні. Документ передбачає, що люди, засуджені, але звільнені від відбування покарання з випробуванням, можуть бути призвані в армію за бажанням. Водночас тих, кого судили за злочини проти національної безпеки, як і раніше, пропонують не мобілізувати.

Пов’язані публікації

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності