• Головна
  • Україна
  • Уряд обмежив площу зруйнованого чи пошкодженого житла, за яку можна отримати компенсацію

Уряд обмежив площу зруйнованого чи пошкодженого житла, за яку можна отримати компенсацію

Уряд обмежив площу зруйнованого чи пошкодженого житла, за яку можна отримати компенсацію

Компенсацію на решту площі можна буде отримати з репарацій або інших джерел, якщо така компенсація буде передбачена нормативними актами

Кабінет Міністрів вніс зміни до процедури надання компенсації за пошкоджене та знищене війною житло. Відповідні зміни містяться в постанові уряду №39 від 16 січня.

Запроваджується, зокрема, обмеження площі знищеного житла, на яке виділяється компенсація, а саме:

  • не більш як 150 кв. м для квартири;
  • не більш як 200 кв. м для будинку садибного типу, садового або дачного будинку.

У постанові також зазначається, що в Реєстрі пошкодженого та знищеного майна фіксується площа об'єкта зруйнованого майна, що перевищує максимальні обмеження площі для підрахунку компенсації. «Надалі площу, за якою не було нараховано компенсацію, буде використано в разі подання заяви на компенсацію коштом репарацій або інших джерел, якщо така компенсація буде передбачена нормативно-правовими актами», — сказано в документі.

За інформацією Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури, станом на 17 січня 2024 року вже 95 українських сімей оформили угоди з купівлі житла з використанням житлових сертифікатів, виданих за програмою компенсацій за зруйноване через війну житло. У роботі комісій при органах місцевого самоврядування перебувають понад 8 тис. заявок на компенсацію. Найчастіше люди купують за сертифікати житло у Чернігівській, Харківській, Миколаївській, Сумській, Київській, Тернопільській, Львівській областях та у Києві. Також є тенденція вибирати житло в межах того регіону, де розташовувалося знищене. Переважно люди обирають квартири на вторинному ринку нерухомості.

Нагадаємо, з 10 травня 2023 року запустили програму «єВідновлення», у межах якої компенсацію до 200 тис. грн на дрібний ремонт почали отримувати власники пошкодженого житла. Ці кошти можна використати на придбання будівельних матеріалів, оплату будівельних робіт і послуг підрядників, у яких є відповідні коди для роботи, а їхні продавці подали заявку на участь у програмі через портал «Дія». З грудня почалися виплати на капітальний ремонт пошкодженої житлової нерухомості — максимум 350 тис. грн для квартири і 500 тис. грн — для приватного будинку. З 1 січня 2024 року компенсацію за пошкоджене житло почнуть отримувати українці, які відремонтували його власним коштом.

З 1 серпня 2023 року в «Дії» почався прийом заявок на компенсацію за зруйноване через війну житло. Компенсації виплачуватимуть одноосібним власникам житла, яке було зруйноване через бойові дії після 24 лютого 2022 року, не підлягає відновленню і розташовується на неокупованій території та не в зоні активних бойових дій. З 27 грудня 2023 року розпочалася видача житлових сертифікатів у «Дії», які можна обміняти на житло.

Пов’язані публікації

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності