• Головна
  • Україна
  • Зеленський нагородив прем’єр-міністра Великої Британії Орденом Свободи

Зеленський нагородив прем’єр-міністра Великої Британії Орденом Свободи

Зеленський нагородив Сунака Орденом Свободи після того, як лідери двох країн підписали угоду щодо безпекових гарантій для України, 12 січня 2024, фото Офісу президента

Орден Свободи — найвища українська нагорода, якою нагороджують іноземців або осіб без громадянства

Президент України Володимир Зеленський нагородив прем’єр-міністра Великої Британії Ріші Сунака, який 12 січня перебуває в Києві, Орденом Свободи. найвищу державну нагороду, якою можуть відзначати негромадян України.

Як повідомила «Європейська правда», Зеленський вручив британському прем’єру нагороду після підписання двосторонньої безпекової угоди, подякувавши за неї.

Зазначимо, що Орден Свободи є найвищою українською державною нагородою, якою можуть відзначати іноземних громадян або осіб без громадянства. Вона встановлена для відзначення за особливі заслуги в утвердженні суверенітету та незалежності України, консолідації українського суспільства, розвитку демократії, соціально-економічних та політичних реформ, відстоюванні конституційних прав і свобод людини та громадянина.

Нагадаємо, під час візиту Ріші Сунака до Києва 12 січня відбулося підписання двосторонньої безпекової угоди між Британією та Україною, яка діятиме до вступу України в НАТО. Цей договір став першим у сфері безпекових угод на виконання домовленостей, узгоджених під час Вільнюського саміту НАТО між Україною, членами G7 та державами, що до них приєдналися.

Також Сунак оголосив про великий пакет військової допомоги для України на 2,5 млрд фунтів стерлінгів та повідомив, що Лондон виділить 200 млн фунтів на виготовлення дронів для України.

Пов’язані публікації

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності