• Головна
  • Україна
  • ГУР не підтверджує участь у війні батальйону, створеного з українських полонених

ГУР не підтверджує участь у війні батальйону, створеного з українських полонених

Росіяни ще не розгорнули батальйон з українських військовополонених н передовій, фото ілюстративне

Раніше стало відомо, що росіяни створили батальйон «Ьогдан Хмельницький» з українських військовополонених і відправили його на передову

У Головному управлінні розвідки Міноборони не підтверджують застосування на фронті батальйону «Богдан Хмельницький», який сформувала терористична організація «ДНР», що діє на окупованій Донеччині, з українських військовополонених. Про це повідомив представник ГУР Андрій Юсов у коментарі «Укрінформу» в середу, 10 січня.

«Уже понад рік як оприлюднили інформацію про створення так званого батальйону «Богдана Хмельницького», і здебільшого весь час це була ІПСО (інформаційно-психологічна спецоперація). Наразі не зафіксовано бойового застосування цього підрозділу», — сказав він.

Водночас у ГУР не виключають, що ворог може до такого вдатися, оскільки вже вчиняє воєнні злочини, мобілізуючи до лав російської армії українських громадян з тимчасово окупованих територій.

Нагадаємо, наприкінці грудня 2023 року у звіті Інституту вивчення війни (ISW) йшлося, що Росія розгорнула батальйон, сформований з українських військовополонених на фронті в Україні. Так, 28 грудня російські ЗМІ повідомили, що поблизу Урожайного на заході Донецької області у бойових діях нібито вперше взяли участь бійці батальйону «Богдан Хмельницький», який був сформований з українських військовополонених та підпорядкований формуванню «Каскад» так званого «МВС ДНР».

Раніше, 27 жовтня, російські медіа повідомили, що батальйон завербував близько 70 українських військовополонених із виправних колоній у Росії та відправив їх на навчання перед направленням на захід Донеччини на початку листопада.

За оцінкою аналітиків ISW, використання українських військовополонених у батальйоні «Богдан Хмельницький» є ймовірним порушенням Женевської конвенції про військовополонених, яка забороняє використання полонених у військовій діяльності на боці влади, яка їх захопила, і у якій йдеться про те, що «жоден військовополонений не може бути у будь-який час відправлений або затриманий у місцях, де він може піддаватися впливу вогню в зоні бойових дій», а також не повинен «бути використаний на роботах, які є нездоровими або небезпечними за характером».

Пов’язані публікації

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності