• Головна
  • Україна
  • Блокада польськими перевізниками кордону затримує волонтерську допомогу для ЗСУ

Блокада польськими перевізниками кордону затримує волонтерську допомогу для ЗСУ

Поляки вже місяць блокують кордон з Україною, фото «Суспільного»

Волонтери перевозять допомогу комерційними вантажівками, яких польські перевізники не пропускають

Благодійні та неурядові організації, які постачають військову допомогу Збройним силам України, зіткнулися із кількатижневими затримками критично важливих постачань безпілотників, електроніки та пікапів через протести польських перевізників на кордоні. Про таку проблему в середу, 6 грудня, написала агенція Reuters із посиланням на представників фондів та підприємств, які підтримують ЗСУ.

Так, керівник найбільшого в Україні благодійного фонду допомоги військовим «Повернись живим» Тарас Чмут розповів, що десятки систем нічного бачення і пікапів, а також сотні безпілотників, які закупив фонд, застрягли на кордоні на кілька тижнів. «Це не дуже добре, тому що вони прив'язані до проєктів, термінів і дедлайнів... Щось просувається, але повільніше, ніж раніше», – сказав він.

За словами Тараса Чмута, фонд «Повернись живим» намагається домовитися з польською владою про безперешкодне проходження їхньої допомоги, оскільки Київ не має іншого вибору, окрім як імпортувати багато необхідних речей з-за кордону.

«Пікапи всі приходять з-за кордону, комплекти нічного бачення всі приходять з-за кордону... Безпілотники FPV взагалі приходять з-за кордону, і це гальмує нашу роботу», — зазначив Чмут.

Протести на кордоні також впливають на виробників військової техніки, зазначив Віктор Долгоп'ятов, який керує некомерційним підприємством «Інженерний корпус», що виробляє різні види обладнання для ЗСУ. «Якщо блокада триватиме, це може стати і вже стає великою проблемою», – сказав Долгоп'ятов.

За його словами, блокада кордону призвела до затримки поставок деталей для машин на його заводі, а також компонентів для блоків живлення, які використовують у двигунах безпілотників і радіостанціях.

«Я переконаний, що велика кількість деталей, які йдуть на підприємства приватного сектору, що працюють над оборонними проєктами, на жаль, зараз стоять на кордоні», – сказав він.

За його словами, далекобійники, які пропускають військові вантажі, часто не роблять цього з товарами подвійного призначення для підтримки військових зусиль. Потенційний спосіб обійти блокаду – перевозити вантажі звичайними автомобілями, а не вантажівками, але це набагато дорожче.

Анатолій Акулов, який керує благодійним фондом «Україна в броні», що доставляє як військову, так і гуманітарну допомогу, сказав, що вартість перевезення з Польщі в Україну, яка зазвичай становить 1700-2300 доларів за контейнер, у листопаді зросла до близько 5000 доларів. Акулов повідомив, що доставка деталей для безпілотників і гуманітарних вантажів затримується. Вантажі рибальських сіток, призначених для використання як сіток проти безпілотників, чекають на кордоні третій тиждень, зазначив він.

Нагадаємо, блокада польських перевізників триває з 6 листопада, ключова її вимога — повернути систему дозволів для українських перевізників. Теперішня влада Польщі налаштована вимагати від Європейського Союзу відновити систему видачі дозволів для українських далекобійників. Такі самі вимоги висувають і словацькі далекобійники, які на знак протесту кілька днів блокували один із пунктів пропуску на українському кордоні. Водночас Єврокомісія виступає проти видачі таких дозволів.

Хоча протестувальники, які блокують польсько-український кордон, кажуть, що пропускають гуманітарну та військову допомогу, багато ресурсів, необхідних Збройним силам України, закуповують цивільні організації. Такі товари перевозять на комерційних вантажівках, яким заборонено проїжджати через блокаду. Ступінь залежності військових від поставок від волонтерів і благодійних організацій є предметом військової таємниці, але солдати в попередніх розмовах з Reuters сказали, що пожертвування становлять значну частину конкретних типів обладнання.

Пов’язані публікації

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності