• Головна
  • Україна
  • Українські водії пригрозили оголосити голодування через ситуацію на польському кордоні

Українські водії пригрозили оголосити голодування через ситуацію на польському кордоні

Українські водії пригрозили оголосити голодування через ситуацію на польському кордоні

Українські водії заявляють, що поляки порушують домовленості щодо пропуску автомобілів

Близько двох сотень українських водіїв, які вже два тижні стоять поблизу пункту пропуску Корчова на кордоні з Польщею, оточила місцева поліція. Про це у п’ятницю, 1 грудня, повідомив водій міжнародних перевезень Роман Власюк у коментарі «Радіо Свобода».

За його словами, українські водії йшли, щоб поспілкуватися з польськими протестувальниками, але поліція їх зупинила.

«Нас заблокували серед поля. Нас тут близько 200 водіїв. Поліцейські сказали, що по їхніх законах згромадження людей в такій кількості не дозволено. Вони в повній амуніції, з балонами, газами, «перцовками», — повідомив Власюк.

За словами водія, вчора була домовленість, що польські перевізники пропускатимуть сім авто на годину, але вона працювала недовго.

«Так було до 22:00. Далі домовленість була зірвана і нас знову поставили на один автомобіль в годину. Зараз тільки на Корчовій ми маємо заблокованих 2000 вантажівок, тобто в Україну в очікуванні 2000 машин експорту», – розповів водій.

«Наші вимоги – пропустити одним виїздом всі ті автомобілі, які мали вночі поїхати згідно домовленості «7 машин в годину», також надалі збільшити пропуск до 14 машин в годину. Якщо наші умови не будуть виконані ми офіційно заявляємо про голодування. Ми відмовляємося від волонтерської допомоги. Ми переходимо тільки на воду і чай», – сказав Роман Власюк.

Також, за словами водія, 30 листопада польська інспекція транспорту почала штрафувати українських водії за порушення графіку роботи.

Невдовзі після появи цієї інформації протестувальники та водії домовилися про те, що через пункт пропуску будуть проїжджати 7 авто в годину, а гуманітарні та військові вантажі рухатимуться поза чергою. Відтак українські водії скасовують голодування, але готові оголосити його знову, якщо польська сторона порушить домовленості до неділі, 3 грудня, повідомило «Суспільне».

Нагадаємо, з 6 листопада польські перевізники блокують рух вантажівок на кількох пунктах пропуску на польсько-українському кордоні, вимагаючи повернення дозволів для українських водіїв і вилучення польських машин із електронної черги. Також вони вимагають поза чергою випускати з території України порожні польські вантажівки.

23 листопада Федерація роботодавців України та Асоціація міжнародних автомобільних перевізників звернулися до президента Володимира Зеленського та голови Європейської комісії Урсули фон дер Ляєн через страйк польських перевізників на кордоні з Україною. За попередніми розрахунками об’єднання, орієнтовні прямі втрати економіки України від блокування низки пунктів пропуску на кордоні вже складають понад 400 мільйонів євро.

Також додамо, що за час блокування поляками пунктів пропуску померли двоє українських водіїв. Водіям, які перебувають у блокаді, доставляють воду та їжу.

Пов’язані публікації

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності