• Головна
  • Новини
  • Україна уже фіксує факти воєнних злочинів, скоєних РФ в Україні — Венедіктова

Україна уже фіксує факти воєнних злочинів, скоєних РФ в Україні — Венедіктова

Україна уже фіксує факти воєнних злочинів, скоєних РФ в Україні — Венедіктова

Справи про воєнні злочини росіян розглядатимуть у трьох судах

Генеральна прокурорка України Ірина Венедіктова у Львові розповіла, що Україна вже фіксує факти воєнних злочинів, вчинених російськими окупантами в України.  Українські юристи боротимуться за притягнення до відповідальності усіх причетних до обстрілів цивільних об'єктів, внаслідок якого гине мирне населення.

"Авіаційні бомби вагою 500 кг  скидали на житлові квартали Харкова та Чернігова. Снаряди влучали й в Херсон, Васильків, Охтирку, Ірпінь, Бородянку тощо. Під час авіанальоту на курортне містечко Затока на Одещині та село Чорноморське на Херсонщині окупанти скинули касетні бомби, які влучили в цивільні об’єкти", — наводить приклади воєнних злочинів РФ Ірина Венедіктова.

Маріуполь, Волноваха та інші міста і населені пункти опинилося на межі гуманітарної катастрофи через безперервні обстріли окупантів. Також місцевому населенню місті бракує продуктів та медикаментів, адже гуманітарні конвої не доїжджають через відмову припинити вогонь. Відсутність електроенергії, води та теплопостачання — така блокада заборонена Міжнародним гуманітарним правом і трактується як воєнний злочин.

Також російський загарбник знищує довкілля України та загрожує екології цілої планети. Окупанти атакували теплові електростанції та магістральні газопроводи, а також захопили Чорнобильську та Запорізьку АЕС.

Українська сторона фіксує факти усіх цих воєнних злочинів, аби потім передати їх профільних органам, що займатимуться розслідуванням.

Офіс Генерального прокурора разом з експертами, правозахисниками та громадськими організаціями створили єдиний ресурс - warcrimes.gov.ua. На ньому кожен громадянин може подати інформацію з фото та відео про відомі йому воєнні злочини. Це конфіденційно.

Які суди займатимуться цими справами

Справи про воєнні злочини росіян розглядатимуть Міжнародний кримінальний суд, Міжнародний суд ООН та ЄСПЛ (Європейських суд з прав людини).

Прокурор Міжнародного кримінального суду у Гаазі Карім Хан уже розпочав розслідування російських воєнних злочинів. МКС діє проти конкретних фізичних осіб та має на меті притягнути до відповідальності президента РФ, міністрів, керівників служб та структур та усіх причетних осіб до воєнних злочинів.

Карім Хан просить усіх, хто має документальні свідоцтва, писати йому на електронну адресу: [email protected]. Можна писати будь-якою мовою, для прокурора зроблять переклад.

Міжнародний суд ООН ж розглядає питання, які стосуються цілих держав, наприклад правові суперечки між державами, що пов'язані з порушенням міжнародних договорів і зобов'язань або виникають при їх тлумаченні.

А до ЄСПЛ позов можуть подати усі фізичні особи, в тому числі й українці, які безпосередньо постраждали від російської агресії та воєнних злочинів. ЄСПЛ  може арештувати золотовалютні резерви, які є не в Росії, а закордоном, чи  усе майно політичної еліти в Європі. А Україна може домогтися, аби ці кошти пішли на відновлення заподіяних збитків.

Додамо, сьогодні радник мера Маріуполя Петро Андрющенко заявив про загибель близько 1 300 мирних мешканців під час блокади міста російськими окупантами.

Новини

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності