• Головна
  • Світ
  • Буданов: Росія майже за місяць знала про підготовку теракту в Москві

Буданов: Росія майже за місяць знала про підготовку теракту в Москві

Кирило Буданов

Інформація про планування теракту до Москви надійшла із Сирії

Про підготовку теракту у Москві Росія точно знала мінімум з 15 лютого. Про це 27 березня заявив начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Кирило Буданов під час розмови на  Третьому міжнародному форумі зі стратегічних комунікацій.

Звідки Росія знала про підготовку теракту

“Як мінімум, 15 лютого 2024 року РФ знала про підготовку. Я вам більше скажу, ця інформація пройшла через розвідуправління угруповання в Сирії. От звідти вона пішла на Москву. І нехай не розповідають казки, що це дивним чином все матеріалізувалось  нізвідки”, ― сказав Кирило Буданов.

За його словами, Росія знала, звідки прийдуть бойові групи, через які дві країни вони переміщувались на територію держави-агресора.

Чому допустили теракт

 “Для чого вони допустили, щоб це сталося ― є кілька варіантів. Перше ― це, як заведено, боротьба “веж”, аби зараз зняти кілька високопосадовців. Інший варіант ― вони насправді недооцінили масштабів того, що станеться. Думали, що це буде більш локально, і хотіли звинуватити в усьому Україну”, ― зазначив начальник ГУР МО України.

Він зауважив, що у Кремлі уже тричі змінювали версії того, що сталось у підмосковному “Крокус сіті холу”, намагаючись хоч якось приплести до теракту так званий “український слід”.

 “З’явились пояснення Патрушева і Бортнікова, який там звинуватив мене особисто і що це все взагалі зробила Україна. Це є нісенітницею. До речі, якщо ми торкнулись цього болючого питання, хоч це й ворог, але я не схвалюю в принципі терористичні акти проти цивільних людей”, ― заявив Кирило Буданов.

Керівник української розвідки додав, що Росія сама посіяла хаос і самовпевнено вважала, ніби зможе його контролювати.

“Є такий сталий вираз, навіть істина. Вона в середовищі спеціальних служб завжди функціонує: усі намагаються створити контрольований хаос. Абсолютно всі більш-менш серйозні організації пробували в різний час це робити. І аксіома в тому, що жодна з них не змогла його зробити контрольованим. Те саме сталось і тут”, ― підсумував начальник ГУР МО України.

Теракт у “Крокус Сіті холі”

Ввечері 22 березня в Москві сталася стрілянина в престижному концертному залі “Крокус сіті холу”. Кілька невідомих чоловіків у камуфляжі почали стріляти з автоматичної зброї. Після стрілянини у концертному залі стався вибух та зайнялась пожежа. Будівлю “Крокус сіті холу” охопило полум’ям. У теракті загинула понад сотня людей.

Пов’язані публікації

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності