• Головна
  • Світ
  • Естонія оголосила про надання Україні військової допомоги на 20 млн євро

Естонія оголосила про надання Україні військової допомоги на 20 млн євро

Снаряди зразка НАТО, фото ілюстративне

До нового пакета військової допомоги від Естонії увійдуть снаряди та боєприпаси різних калібрів

Міністр оборони Естонії Ханно Певкур під час візиту до Києва у четвер заявив, що його країна надішле Україні наступний пакет військової допомоги на 20 мільйонів євро. Про це повідомило Міністерство оборони Естонії.

Як сказано в повідомленні, до нового пакета увійдуть, зокрема, артилерійські боєприпаси, протитанкові гармати, вибухові речовини, протигази, снайперське спорядження, боєприпаси меншого калібру.

«Ми склали цей пакет, зосереджуючись на тому, щоб забезпечити максимальну вигоду для України, і водночас переконатися, що він не зменшить боєготовність Естонії», — сказав Ханно Певкур.

Що входить?

Пакет допомоги включає снаряди калібру 155 мм, що є додатковим внеском Естонії в ініціативу Європейського Союзу щодо відправлення в Україну мільйона снарядів. Внесок Естонії частково профінансує Данія. Точну кількість боєприпасів не розголошують з міркувань безпеки.

Певкур зазначив, що із наближенням літа Україні потрібні насамперед боєприпаси, усі елементи протиповітряної оборони, а також запчастини та засоби радіоелектронної боротьби.

Зазначимо, що Естонія почала допомагати Україні зброєю ще до початку повномасштабної війни. Зокрема, Україна раніше отримала від Естонії ракети до протитанкового ракетного комплексу Javelin, гаубиці, артилерію, протитанкові міни й гранатомети, міномети, а також транспортні засоби, польові госпіталі, медичне приладдя та засоби індивідуального захисту (шоломи тощо).

Пов’язані публікації

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності