• Головна
  • Світ
  • ЄС виділив Україні перший транш з обіцяних 50 млрд євро

ЄС виділив Україні перший транш з обіцяних 50 млрд євро

Жозеп Боррель дає брифінг, 20 березня 2024, скриншот

ЄС переказав Україні 4,5 млрд євро за програмою Ukraine Facility

Євросоюз переказав Україні перший транш за програмою Ukraine Facility, загальний обсяг якої становить 50 мільярдів євро. Сума першого траншу становить 4,5 мільярда євро, повідомив у середу, 20 березня, голова європейської дипломатії Жозеп Боррель.

«Сьогодні ми також здійснили перший платіж на суму 4,5 млрд євро за програмою Ukraine Facility, нашого пакета на 50 млрд євро для підтримки відновлення, реконструкції та модернізації України», — сказав він.

Нагадаємо, 28 лютого Рада Європейського Союзу остаточно затвердила багаторічний пакет допомоги Україні — Ukraine Facility. Програма передбачає надання Україні 50 мільярдів євро впродовж 2024–2027 років. З цієї суми 39 мільярдів євро спрямують до держбюджету для посилення макрофінансової стабільності. Решта — спеціальний інвестиційний інструмент для покриття ризиків у пріоритетних секторах, покриття відсотків за кредитами тощо. Водночас для отримання цієї допомоги Україна має виконати низку вимог.

На початку лютого всі 27 лідерів Євросоюзу погодили цю програму, хоча, за даними ЗМІ, ЄС довелося піти на компроміси, щоб схилити до цього Угорщину. Європейська комісія раніше підтвердила, що Україна отримає перший транш у межах інструменту Ukraine Facility у березні. Другий платіж надійде вже у квітні.

У березні Кабінет міністрів ухвалив план виконання умов з боку України для отримання допомоги у межах Ukraine Facility. Зокрема, йдеться про європейські підходи до реформи державного управління, до боротьби з корупцією, до економічних та секторальних реформ у різних галузях: від енергетики до аграрної галузі. Крім того, у документі прописані «наскрізні напрями», як-от «зелений» перехід, цифровізація та євроінтеграція.

Пов’язані публікації

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності