• Головна
  • Світ
  • Польський міністр підтримав фермерів, які блокують кордон з Україною

Польський міністр підтримав фермерів, які блокують кордон з Україною

Міністр сільського господарства та розвитку Польщі Чеслав Сєкерський підтримав фермерів, фото з Twitter міністерства

Чеслав Сєкерський вважає, що імпорт цукру та птиці з України треба заборонити

Міністр сільського господарства Польщі Чеслав Сєкерський заявив, що акції фермерів проти напливу товарів з України є виправданими і не хоче обмежувати їх у праві на протест. Про це він сказав в ефірі Польського радіо у п’ятницю, 9 лютого, у день, коли фермери повторно почали блокувати кордон з Україною.

«Фермери мають законні занепокоєння, очікування та вимоги щодо обмеження надмірного надходження товарів з України, а також з інших неєвропейських ринків до ЄС, особливо до Польщі», — сказав міністр.

За словами Сєкерського, на Польщу та інші прикордонні країни найбільше вплинуло рішення ЄС лібералізувати торгівлю, відкривши Євросоюз для надходження товарів з України, без мит, без квот. «Це мала бути форма допомоги Україні. Ми розуміємо допомогу, поляки її надали дуже рішуче і від щирого серця. Ми ведемо двосторонні переговори з Україною, ми хочемо встановити певні суми і обсяги, які ми будемо контролювати. Якщо продукту забагато, то відбудеться блокада», — сказав він.

За словами міністра, у певних сферах буде потрібна повна блокада імпорту з України, як у випадку з зерновими. Також може знадобитися заборона на імпорт з України цукру та м’яса птиці. Можливість запровадження такої заборони польська влада поки що аналізує, зазначив Сєкерський.

«Ми будемо подавати заявки в Єврокомісію, але ми хочемо це закріпити і в наших відносинах з Україною. Ми будемо чітко домовлятися до кінця, тому що правота на стороні фермерів і Міністерства сільського господарства, яке має схожу позицію щодо фермерів», — зазначив Сєкерський.

Він також наголосив, що не хоче обмежувати право фермерів на протест. Міністр заявив, що таке право є у всіх соціальних верств, оскільки Польща — демократична країна. Водночас Сєкерський сказав, що закликав фермерів протестувати так, щоб це якнайменше обтяжувало мешканців.

Нагадаємо, 9 лютого польські фермери розпочали страйк на пунктах пропуску «Медика — Шегині», «Гребенне — Рава-Руська» та «Дорогуськ — Ягодин». З 12 лютого кількість заблокованих пунктів має зрости. Фермери виступають проти імпорту з України сільськогосподарської продукції.

Пов’язані публікації

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності