• Головна
  • Новини Львова
  • ЛМР програла суд: Скандальний забудовник продовжив оренду землі у центрі ще на 10 років

ЛМР програла суд: Скандальний забудовник продовжив оренду землі у центрі ще на 10 років

Львівська міськрада програла суд скандальному забудовнику через продовження оренди землі в центрі міста
Фото: Львівська міська рада

Львівська міська рада не повідомила ТОВ "Біля Цитаделі" про відмову в продовженні договору і той пішов до суду

Скандальний забудовник — ТОВ "Біля Цитаделі", — подав до суду на Львівську міську раду, вимагаючи продовжити договір про оренду земельної ділянки на вулиці Поповича, 6а. Попри заяви про намір припинити договір оренди, ЛМР не надіслала орендарю належного листа з відмовою, тож Господарський суд Львівської області вирішив задовольнити позов забудовника. Про це йдеться у рішенні суду, оприлюдненому в Єдиному державному реєстрі судових рішень у середу, 27 березня.

Забудова на ділянці загрожувала укриттю

За матеріалами справи, ТОВ "Біля Цитаделі" орендувало ділянку на вулиці Поповича, 6а у Львові ще з 2013 року та планувало звести там житловий будинок. Після початку робіт на ділянці мешканці сусідніх будинків виступили проти будівництва, адже побоювалися, що діяльність забудовника нашкодить їхнім домівкам та протирадіаційному укриттю, розташованому між будинками 6а та 8 на вулиці Поповича.

“На території плями забудови знаходиться вентиляційна шахта бомбосховища (що офіційно встановлено Держгеокадастром), якій орендар ділянки уже шкодив — засипав землею, що унеможливлює вентиляцію захисної споруди та несе загрозу людям, які у ній ховаються. Також неможливо дотримати протипожежні норми щодо відступів від входів у захисну споруду при зведенні багатоквартирного житлового будинку — згідно з нормами ДБН це відстань рівна висоті нового будинку. Всі 10 років зазначена територія покинута, захаращена та не загосподарьована, заросла чагарниками, затоплюється дощовою водою під час злив і підтоплює будинки на Поповича, ба та Мартовича 3 і 5.”, — розповіли у Львівській міській раді у відзиві проти позову.

Львівська міська рада не повідомила забудовника про відмову в продовженні договору

Тому в ЛМР вирішили не продовжувати договір про оренду земельної ділянки з ТОВ "Біля Цитаделі” після завершення терміну його дії у листопаді 2023 року. Проте, за два місяці до завершення дії договору, забудовник надіслав до міськради листа, в якому повідомляв про намір продовжити орендувати ділянку. Відповідь на листа ТОВ "Біля Цитаделі” з відмовою у продовження договору відправили від імені Управління земельних ресурсів департаменту містобудування ЛМР.

У Господарському суді зазначили, що за чинним законодавством України, такий цей лист не може бути обґрунтованою відмовою орендодавця у поновленні договору оренди землі. “Лист не містить жодних обґрунтованих заперечень орендодавця стосовно невідповідності проєкту додаткової угоди вимогам закону, не містять конкретних посилань на порушення закону, а також не містять конкретних істотних умов договору, щодо яких орендодавець пропонує зміни. Крім того, даний лист направлено та підписано не орендодавцем безпосередньо, а його підрядним органом, який є іншою юридичною особою”, — йдеться у рішенні суду.

У зв’язку з цим, Господарський суд Львівської області вирішив задовольнити позовні вимоги ТОВ "Біля Цитаделі" та визнати продовження договору про оренду земельної ділянки. Відтак забудовник орендуватиме ділянку ще протягом десяти років.

До слова, ТОВ "Біля Цитаделі" заснували депутат Львівської міськради від ВО “Свобода” Андрій Карбовник та його помічник Юрій Стадник у 2012 році. Протягом 10 років власники у товариства змінювалися кілька разів. За даними системи YouControl, наразі його кінцевими бенефіціарами є Антон Брюханов та Богдан Турецький.

Нагадаємо, Антимонопольний комітет України під час моніторингу аукціону з продажу майна ДП “Львівський державний інститут з проєктування нафтопереробних і нафтохімічних підприємств” виявив інформацію, яка може свідчити про змову учасників аукціону.

Також Львівська міська рада відсудила в забудовника понад 2 млн грн орендної плати, яку він не сплачував понад рік.

Пов’язані публікації

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності