Львівські хірурги видалили 15-річному хлопцеві смертельно небезпечну пухлину

Львівські хірурги видалили 15-річному хлопцеві смертельно небезпечну пухлину

Новоутвір, розміром з грушку, виріс в місці сплетінь життєво важливих судин та нервів і міг призвести до зупинки дихання чи інсульту

Львівські лікарі видалили з шиї 15-річного хлопця пухлину, яка була надзвичайно небезпечною для його життя. Новоутвір був вже розміром з грушу та дуже ускладнював юнакові дихання. Про це вранці 6 березня повідомила дитяча лікарня Святого Миколая.

Пацієнт — Артем з Одеси. Тамтешні лікарі встановили, що пухлина на шиї хлопця доброякісна. Але найбільшим викликом для медиків стало небезпечне розташування новоутвору — в ділянці шиї, де проходять нерви та судини, що забезпечують дихання та кровообіг у мозку. Видаляти таку пухлину — великий ризик. Водночас без операції хлопець би загинув. Пухлина вже тиснула на трахею, життєво важливі судини та нерви й могла спричинити зупинку дихання або ж інсульт. Батьки зважили всі ризики й вирішили довіритися львівським хірургам.

Коли хижак нападає на жертву, він завжди кусає в шию — там зосереджені всі життєво важливі судини та нерви. Пухлина в Артема знаходилася в межах судинно-нервового пучка: його утворюють сонна артерія, внутрішня яремна вена і блукаючий нерв. Також — шийне та нервове сплетення. Якщо під час операції зачепити будь-що із цього, виникнуть серйозні ускладнення і дитина може загинути”, — розповів про складність операції медичний директор дитячої лікарні Святого Миколая, хірург Олександр Калінчук.

На момент останнього передопераційного обстеження новоутвір був вже розміром з грушу та відчутно стискав дихальні шляхи. Діаметр трахеї юнака звузився аж в чотири рази — до 6 міліметрів. Без термінового втручання пухлина могла просто задушити Артема.

Спершу спеціалісти переконалися, що новоутвір не злоякісний. Для цього провели біопсію — взяли забір шматочка пухлини та підтвердили, що вона таки доброякісна. Після цього, аби не пошкодити судини та зберегти життєво необхідні нерви, Артема оперували під мікроскопом. Втручання тривало близько трьох годин. Команді дитячих хірургів вдалося не зачепити жодних життєво важливих судин і нервів та повністю видалити пухлину. Тепер Артем абсолютно здоровий і вже повернувся додому — в Одесу.

Пов’язані публікації

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності