• Головна
  • Новини Львова
  • Команда львівських архітекторів перемогла на конкурсі з відновлення башти в Кам’янці-Подільському

Команда львівських архітекторів перемогла на конкурсі з відновлення башти в Кам’янці-Подільському

Команда львівських архітекторів перемогла на конкурсі з відновлення башти в Кам’янці-Подільському

Львів’яни запропонували не відтворити пам’ятку, а відреставрувати її

Команда архітекторів зі Львова перемогла у Всеукраїнському архітектурному конкурсі на краще передпроєктне рішення реставрації пам’ятки архітектури ХVI–XVIII століть “Кушнірська башта” в Кам’янці-Подільському. Про це 5 березня повідомила кафедра архітектурного проєктування та інженерії Львівської політехніки.

Над проєктом працювала команда у складі випускників і студентів Львівської політехніки та Харківської школи архітектури Данила Галанджія, Олени Залужної, Анастасії Нікуліної, Олександра Гуцуляка, Анастасії Іртюги під керівництвом доцентки кафедри архітектурного проєктування та інженерії Львівської політехніки і Харківської школи архітектури Ольги Криворучко.

Вони запропонували концепцію реставрації з пристосуванням “Кушнірської башти” з мінімальними втручаннями в її наявний будівельний об’єм. Також будуть використані автентичні будівельні матеріали та конструктивні елементи із забезпеченням комфорту й інклюзивності. Приміщення пам’ятки запропоновано використовувати як міський виставковий, музейний, конференційний простір, куди входитимуть кафе, читальний зал і невеликий лекційний зал чи кінозал.

Під час реставрації будівлі архітектор запропонували очистити від бруду кам’яні стіни фасадів будівлі, реновацію розчину швів, заповнення місць, де відсутні камені, аналогічними сучасними, закріплення тиньку захисними закріплювальними розчинами тощо. Також передбачено відновити втрачені перекриття дерев’яними балками, використати наявні отвори від давніх балок для монтажу нових.

Під час реставрації даху замінять знищені конструктивні дерев’яні елементи, а замість покриття поставлять керамічну дахівку. Фрагмент, де було втрачено елементи покриття, запропоновано покрити скляною дахівкою, що додасть більше світла на верхні поверхи башти, а також буде символічно підкреслювати, що це реставрація, а не повне відтворення.

Пов’язані публікації

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності