Суд за позовом Coca-Cola наклав арешт на земельну ділянку у Львові

Ділянка на Городницькій, 43 Фото: prozorro.sale

Іноземна компанія перемогла на земельному аукціоні ще в 2010 році, однак досі не змогла її купити

Господарський суд Львівської області за заявою компанії “Кока-Кола Беверіджиз Україна Лімітед” наклав арешт на земельну ділянку площею 0,29 Га на вул. Городницька, 43 у Львові. Про це LVIV.MEDIA дізналось з ухвали суду, оприлюдненої в єдиному судовому реєстрі. Ухвала суду забороняє чинному власнику ділянки здійснювати будь-які дії щодо її поділу, об`єднання, передачі в оренду, а також здійснювати на ній будь-які будівельні роботи.

Заяву про арешт ділянки “Кока-Кола Беверіджиз Україна Лімітед” подала для забезпечення свого позову до Львівської міської ради та ТзОВ “Захід Інвест Контакт”. Іноземне підприємство вимагає у суді визнати недійсним договір купівлі-продажу ділянки між Львівською міськрадою і ТзОВ “Захід Інвест Контакт”, скасувати державну реєстрацію права власності на цю ділянку, а також — визнати укладеним договір купівлі-продажу цієї ж ділянки між Львівською міськрадою та “Кока-Кола Беверіджиз Україна Лімітед”.

У листопаді минулого року “Кока-Кола” в Київському окружному адміністративному суді домоглась скасування ухвали Львівської міської ради від 2021 року про визнання земельних торгів з продажу ділянки на вул. Городницькій, 43 такими, що не відбулися. Однак у лютому 2024 року Шостий апеляційний адміністративний суд скасував це рішення суду першої інстанції.

Компанія “Кока-Кола Беверіджиз Україна Лімітед” перемогла на аукціоні з продажу ділянки на Городницькій ще у квітні 2010 року. Тоді ж Львівська міська рада звернулася до Кабінету Міністрів України за погодженням продажу, оскільки покупцем стала іноземна компанія. Однак уряд відмовився погоджувати продаж, посилаючись на те, що купівля земельних ділянок в Україні іноземними компаніями не врегульована законодавчо.

У травні 2021 року Львівська міська рада прийняла ухвалу, якою визнала земельний аукціон 2010 року таким, що не відбувся. У січні 2023 року Виконком Львівської міськради затвердив містобудівні умови і обмеження для будівництва на цій ділянці офісної споруди. А у липні 2023 р. міська рада провела новий земельний аукціон. Його переможцем стало зареєстроване у Червонограді ТзОВ “Захід Інвест Контакт”, яке запропонувало за землю 15 млн грн. Власником цього підприємства, за даними сервісу youcontrol, є Тарас Дмитришин.

До слова, спірна земельна ділянка розташована безпосередньо біля складу продукції Львівської філії компанії “Кока-Кола Беверіджиз Україна Лімітед”.

Пов’язані публікації

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності