У Львові лікарі врятували жінці понівечену у січкарні руку

У Львові лікарі врятували жінці понівечену у січкарні руку

Жінка понівечила руку в січкарні, коли подрібнювала листя кукурудзи

Львівські лікарі врятували жінці з Рогатина понівечену в січкарні руку. Трагедія трапилася, коли вона подрібнювала листя кукурудзи. Про це 10 листопада повідомили у Першому медичному об’єднанні Львова.

Шанси на порятунок кінцівки були мізерними, адже леза ампутували чотири пальці та вщент роздробили кисть. Однак хірургам вдалося максимально зберегти пошкоджену лівицю та навіть частково відновити її рухливість.

59-річна Галина Скорбач мешкає в Рогатині на Івано-Франківщині. Всі чоловіки в її родині захищають Україну, тож усю роботу по господарству жінка змушена виконувати сама. Нещасний випадок стався з пані Галиною минулої зими.

Через постійні удари ворога по енергетичній інфраструктурі тоді часто вимикали світло, розповідає жінка. І ось-ось мало бути чергове відімкнення, а їй треба було встигнути подрібнити листя кукурудзи та нагодувати худобу. Тож робила все похапцем і незчулася як ліва рука опинилася в січкарні. Гвинт захопив рукавичку, протяг долоню жінки крізь ножі та фактично перемолов пальці та кисть”, - йдеться у повідомленні.

Медики, які прибули на виклик, екстрено доправили жінку до Львова у Лікарню Святого Луки, на базі якої діє відділення хірургії кисті.

“Січкарня так сильно понівечила чотири пальці, що врятувати їх неможливо. Сильно постраждала і кисть: множинні переломи, дефекти кісткової та м'яких тканин, а також пошкоджені сухожилля, артерії та м’язи”, - зазначали медики.

Щоб поборотися за часткове збереження руки, хірурги одразу взялися оперувати жінку. Вони зафіксували кістки металевими конструкціями, зшили сухожилля, нерви та артерію, провели пластику м’яких тканин та шкіри. На відновлення всіх структур лікарі витратили близько 4 годин.

У післяопераційний період виникли проблеми, адже рана довго гоїлася і шкіра на руці почала відмирати. Під час другої операції хірурги видалили змертвілі тканини та пересадили на цю ділянку шкіру зі стегна пацієнтки. Втручання минуло успішно. Згодом рана загоїлась, переломи зрослися, також почала повертатися чутливість.

“Минуло понад 9 місяців після травми. За цей час значно покращилася функція сухожиль пошкодженої руки пацієнтки та збільшився об'єм рухів. Настільки, що пані Галина змогла навіть виготовити гердан для себе та вишити сорочку для своєї доньки”, — йдеться у повідомленні.

“Я весь час тримала себе в руках та не пролила жодної сльозинки. Але, коли вперше зняли бинт, я заплакала. Я не вірила, що руку можна буде врятувати. Січкарня просто таки перемолола її. Результатом роботи хірургів я більш ніж задоволена, бо зараз можу знову вправлятися в побуті та займатися своєю улюбленою справою — вишивкою”, - розповідає Галина Скорбач.

Пов’язані публікації

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності