• Головна
  • Економіка
  • Україна в січні встановила рекорд з експорту за час повномасштабної війни

Україна в січні встановила рекорд з експорту за час повномасштабної війни

Більшу частину продукції в січні українські виробники експортували морем, фото Міністерства інфраструктури

Український експорт за січень 2024 року майже досяг довоєнних показників

У січні 2024 року Україна вийшла на рекордний за час повномасштабної війни показник фізичних обсягів експорту — вітчизняні виробники експортували 12 млн тонн продукції. Це лише на два мільйони тонн менше, аніж в довоєнному січні 2022 року, повідомило в понеділок, 5 лютого, Міністерство економіки.

Як наголошується в повідомленні, 8,7 млн тонн з цієї кількості українські виробники експортували морським транспортом. І ці обсяги можуть зрости, спрогнозувала міністерка економіки Юлія Свириденко й пояснила це нормалізацією страхового ринку в торгівлі. Так, за її словами, у січні до завантаження у портах Великої Одеси попрямувало перше судно, застраховане від воєнних ризиків за страховкою UNITY. Вартість страховки вказаного судна — 0,75% від його вартості.

«Нормалізація страхового ринку в торгівлі є наріжним елементом відновлення експорту продукції з доданою вартістю. Наша мета вийти не лише на довоєнні обсяги експорту, але й на більшу виручку. Це стане можливим, коли українські експортери зможуть вільно відправляти морем контейнери. А це стане можливим лише тоді, коли страховий ринок для морських перевезень відновиться. Тому для нас так важливо, що страхування стає доступнішим і фактично використовується для експорту української продукції», — заявила міністерка економіки.

Програма страхування суден Unity, яку уряд України реалізує спільно з Marsh McLennan та пулом страхових компаній на чолі з ASCOT, покликана здешевити страхування морських перевезень зерна та інших важливих продовольчих товарів у територіальних водах України, що сприятиме в тому числі збільшенню обсягів українського експорту, нагадали в міністерстві. Загальний обсяг покриття за програмою становить 50 млн доларів. За підрахунками уряду, запропонований механізм страхування дозволить здешевити вартість страхування зерна в середньому приблизно на 2,5 відсоткові пункти від вартості страхового тарифу, що дозволить зернотрейдерам заощадити близько 100-140 грн на одній тонні вантажу, а загалом сільськогосподарським товаровиробникам це додатково принесе до 4 млрд грн. Також в уряді розраховують, що в перспективі подібні страхові інструменти будуть розширені й на інші види експорту.

Пов’язані публікації

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності