Сезон паління трави: на Львівщині у вогні загинуло вже двоє людей

Сезон паління трави: на Львівщині у вогні загинуло вже двоє людей

За паління сухостою передбачають штраф до 6 тисяч гривень

Днями на Львівщині через паління сухостою загинуло двоє людей. А від початку цього року до рятувальників надійшло 700 викликів про пожежі через паління сухої трави та чагарників.

Лише за вчора рятувальники зафіксували таких займань, а позавчора їх було аж 90. Попри адміністративну і навіть кримінальну відповідальність люди продовжують палити суху траву, не задумуючись до чого це може призвести.

"Паління сухостою не приносить жодної користі, лише біду. Через це вигорає весь верхній шар ґрунту та вмирають тварини, які живуть на прилеглій території. Якщо на ділянці, де була пожежа, є інженерні мережі, вони можуть бути пошкоджені", — каже підполковник служби цивільного захисту ГУ ДСНС України у Львівській області Ігор Курус.

Були й випадки, каже Ігор Курус, коли пожежа пошкодила газові труби та стовпи ліній електропередач. А ще через паління сухостою погіршується видимість дороги, це ж може призвести навіть до ДТП.

"Нерідко вогонь від сухостою перекидався на будинки, поля та лісові масиви", — пояснює рятувальник.

Палять траву через те, що так зробити простіше, ніж помістити до компостної ями або ж позгрібати. Проте це не вихід.

Замість спалювання можна зробити не тільки компост. Сухе листя можна розстелити рівним шаром на городі та перекопати землю. Ґрунтові організми самі перероблять його у родючий гумус. А ще суху рослинність можна застосовувати у тваринництві. Наприклад, для облаштування та утеплення приміщень для свійських тварин. Якщо ж трави забагато, її можна відвезти й на сміттєзвалище.

Палії сухостою — диверсанти?

За спалювання сухої рослинності законодавством встановлено адміністративне покарання: штраф у розмірі від 3 060 до 6 120 гривень, а в разі особливо тяжких наслідків — кримінальну відповідальність.

А вже з 3 березня 2022 року внесено зміни до Кримінального кодексу, які ще більше посилюють відповідальність за злочини проти основ нацбезпеки в умовах воєнного стану.

Так, у статті 113 "Диверсія" до переліку злочинів, вчинених з метою ослаблення держави або інших дій, спрямованих на знищення людей чи завдання шкоди їхньому здоров’ю, відтепер додано і навмисні підпали, в тому числі й сухої рослинності. Під час воєнного стану такі дії становлять додаткову небезпеку.

Новини Львівщини

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності