Все, що треба знати про торгові термінали

Все, що треба знати про торгові термінали

Встановлювати термінали потрібно не всім підприємцям

З 1 січня 2022 року підприємці, які сплачують єдиний податок, повинні мати касові апарати. І, відповідно,  розраховувати клієнта як готівкою, так і банківськими картками. Йдеться також про системи LidPay, Portmone, iPay, Приват24, Monobank, Ощад 24/7. Картковий розрахунок називають еквайрингом. Розповідаємо детальніше про те, яким підприємцям потрібен еквайринг та де взяти термінал.

Еквайринг — послуга банку, яка дозволяє за допомогою POS-терміналу або його аналогу приймати до оплати платіжні картки міжнародних та національних платіжних систем за товари, роботи та послуги

Для того, щоб отримати термінал, підприємці повинні звернутися до банку та укласти з ним угоду. Як правило, банки пропонують своїм клієнтам під'єднати термінали безоплатно. Платити потрібно тільки комісію за послуги еквайрингу та щомісячну абонплату. У більшості банківських установ розмір комісії складає від 1,8% до 2%, а абонплата — 400 гривень.

Кому потрібно встановлювати термінал

Встановлювати термінали повинні ФОПи 2-4 групи на єдиному податку, незалежно від обороту і сфери діяльності. До цих категорій відноситься малий бізнес у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг. Передусім, це підприємці з річним доходом понад 1 млн гривень. Підприємці, які працюють у містах, з населенням менш, ніж 25 тисяч людей, можуть термінали не встановлювати.

Також це стосується закладів громадського харчування закритого типу, які обслуговують певну категорію споживачів (збройні сили, студентів, учнів, викладачів, працівників промислових підприємств). Виняток — бізнес у селах, де продають підакцизну продукцію, торговельні підприємства з площею до 20 кв. м (крім АЗС).

ФОПи 1-ї категорії, які не мають найманих працівників, займаються роздрібною торгівлею на ринках або надають побутові послуги, термінали можуть не ставити.

Які бувають термінали

Підприємці можуть встановити POS-термінал, який є найбільш розповсюдженим серед підприємців.  POS-термінал, дослівно з англійської Point of Sale – точка продажу, нагадує невеликий комп’ютер.

Нещодавно з'явився новий вид терміналів, які працюють на платформі Android. Крім прийняття оплати, ним можна проводити й інші операції як для торговельно-сервісного підприємства, так і для будь-якого клієнта в Україні. Встановлюється або стаціонарний, або мобільний POS-термінал.

Тарифи українських банків з встановлення терміналів

  • ПриватБанк

ПриватБанк пропонує своїм клієнтам встановити два види терміналів — POS та на платформі Android. Встановлюють його за 5 днів після замовлення.

15 січня 2022 року ПриватБанк зменшив комісію за прийом платежів банківськими картками у з 2% до 1,8%. Зменшення комісії стосується як нових, так і старих клієнтів ПриватБанку.

"Партнери мережі #cahless ПриватБанку найближчим часом отримають e-mail повідомлення про зниження тарифів з інструкцією щодо підписання анкети з новими тарифами у розділі Електронний документооборот системи “Приват24 для Бізнесу”, — розповіла речниця ПриватБанку у Львівській області Докія Кузьменко.

  • Монобанк 

Монобанк, на відміну від інших банків, послуги встановлення терміналів не має, а пропонує підприємцям  скористатися QR-еквайрингом. Анонсували передзамовлення на послуги еквайрингу у вересні, однак поки що він не працює. Користуватися QR-еквайрингом можна буде в наземних магазинах, так і в інтернет-магазинах, для цього не потрібен POS-термінал. Оплата буде проводитися за допомогою спеціального QR-коду, який можна самостійно налаштовувати в веб-кабінеті ФОП, і який потрібно буде відсканувати покупцеві для проведення оплати. Тариф на послуги еквайрингу Monobank планує встановити на рівні 1,8%.

Та все ж, оплатити чек QR-еквайрингом можуть відвідувачі кафе та ресторанів. Тариф — 1,2% за картками українських емітентів та 1,8% за картками закордонних емітентів.

  • Ощадбанк

Ощадбанк має декілька схем обслуговування підприємця за послугою еквайрингу. Тариф "Стандарт" — 2% комісії та 400 гривень щомісячна абонплата. Є й інші схеми обслуговування. Наприклад, за операції через один термінал до 10 000 гривень на місяць комісії платити не треба, але абонплата – 450 гривень. Оборот до 20 000 – абонплата 650 гривень і так далі.

А нещодавно Ощадбанк запустив новий сервіс для своїх клієнтів. Відтепер у застосунку ОщадPAY можна фіскалізувати безготівкові оплати та оплати готівкою використовуючи лише смартфон. Нова функція у застосунку дозволить без додаткового обладнання використовувати смартфон, як торговий POS-термінал. Для цього необхідно, щоб смартфон був на системі базі Android не нижче версії 8.0) з NFC-модулем.

Нагадаємо, Lviv.Media розповіло про те, що робити, якщо вам відмовили у розрахунку карткою та які штрафи чекають на підприємців, які відмовляються розрахувати споживача.

Бізнес

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності