• Головна
  • Війна
  • Українсько-американська система ППО FrankenSAM вперше збила Shahed

Українсько-американська система ППО FrankenSAM вперше збила Shahed

Україна виготовляє гібридні системи FrankenSAM разом зі США

Ворожий дрон-камікадзе нова система ППО збила на відстані 9 кілометрів

Ввночі 17 січня військові вперше в бойових умовах застосували систему протиповітряної оборони українсько-американського проєкту FrankenSAM. Вона збила дрон-камікадзе Shahed з відстані 9 кілометрів. Загалом цієї ночі над Україною збили 19 з 20 ударних дронів.

Як пише «Бабель», міністр стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін на брифінгу у швейцарському Давосі заявив, що це перше використання такої системи. Він додав, що всі системи ППО FrankenSAM уже розгорнуті «на полі битви».

Проєкт FrankenSAM — це гібридні системи ППО, якими спільно займаються Пентагон, Міноборони України та Мінстратегпром. Фактично це три зенітно-ракетні комплекси: радянський ЗРК «Бук» з американськими ракетами RIM-7 Sea Sparrow, ракети «повітря — повітря» AIM-9M у поєднанні з радянськими РЛС і ЗРК на базі українських старих систем з елементами й ракетами від Patriot. Офіційний представник Пентагону казав, що випробування цієї системи в жовтні 2023 року були успішними.

Варіанти гібридних систем ППО пройшли випробування на військових базах у США та мали бути доставлені до України восени. У грудні США та Україна підписали декларацію про спільне виробництво зброї.

Пов’язані публікації

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності