• Головна
  • Війна
  • Ердоган і путін зустрінуться 13 жовтня в Астані — кремль

Ердоган і путін зустрінуться 13 жовтня в Астані — кремль

Ердоган і путін зустрінуться 13 жовтня в Астані — кремль

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган зустрінеться з президентом росії владіміром путіним у Казахстані 13 жовтня

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган зустрінеться з президентом росії путіним у Казахстані 13 жовтня.

Речник Кремля пєсков 11 жовтня заявив, що два лідери зосередяться на темі розв’язаної росією війни проти України та російсько-турецьких двосторонніх зв’язках.

Про це пише «Радіо Свобода».

Інформаційні агентства AFP і dpa цитували турецьких офіційних осіб, які заявляли, що президенти зустрінуться в Астані під час Наради із взаємодії і заходів довіри в Азії (CICA), яка розпочнеться 12 жовтня.

Востаннє Ердоган і путін зустрічалися в середині вересня в Узбекистані на полях саміту лідерів Шанхайської організації співробітництва.

Туреччина, яка є членом НАТО, позиціонує себе як посередника між Україною та росією після того, як Москва розпочала повномасштабне вторгнення на українську територію 24 лютого. Хоча Анкара критикувала Москву, вона не приєдналася до економічних і фінансових санкцій Заходу.

Ердоган публічно висловив сподівання, що зможе звести путіна та президента України Володимира Зеленського для переговорів щодо припинення війни.

Після серйозних невдач на полях битв минулого місяця, коли українські сили почали успішні контрнаступи для звільнення територій, окупованих російськими військами, путін сказав, що Москва «готова» до переговорів з Україною.

Президент України Володимир Зеленський своїм указом ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 30 вересня, яке, зокрема, передбачає неможливість ведення переговорів із президентом росії путіним і необхідність посилення обороноздатності України. Зеленський також заявив, що Україна буде говорити з «наступним» президентом росії.

Додамо, президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган заявив, що повернення Україні територій, захоплених росією, полегшить переговорний процес між країнами.

28 вересня Президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з президентом Туреччини Реджепом Таїпом Ердоганом. Президенти держав обговорили організацію нещодавнього обміну військовополонених та надання прихистку на турецькій землі українським командирам. Лідер Туреччини запевнив, що для звільнених будуть створені всі необхідні умови, так само, як і для родичів, які відвідуватимуть їх у Туреччині.

21 вересня українців звільнили з російського полону. Президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган особисто гарантував Володимиру Зеленському захист і безпеку українських командирів.

Пов’язані публікації

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності