• Головна
  • Україна
  • В яких регіонах найменше охочих мобілізуватися: соціологи провели опитування

В яких регіонах найменше охочих мобілізуватися: соціологи провели опитування

Фото ілюстративне

Найменше тих, хто уникає мобілізації, — у центрі. Там також найбільше тих, хто має високу готовність мобілізуватися

Готовність до мобілізації в Україні перебуває  не на низькому, а на посередньому рівні. Такого висновку дійшли соціологи Фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва з соціологічною службою Центру Разумкова, які провели відповідне опитування в період з 21 по 27 березня й результати якого опублікували в четвер, 25 квітня.

Як свідчать результати дослідження, прагнення уникати мобілізації поширеніше на сході. Тут 39% опитаних вказали, що більшість з їхніх знайомих, які можуть підлягати мобілізації, намагаються уникнути цього. Водночас на півдні частка таких людей становить 32%, на заході — 29%, а найменшою (15%) вона виявилася у центрі.

Високу міру готовності долучитися до мобілізації відзначала приблизно однакова (5-9%) частка опитаних на сході, півдні та заході, і трохи більшою (15%) ця частка є в центрі.

Серед опитаних загалом переважає готовність тим чи іншим чином долучатися до боротьби з російськими загарбниками. Зокрема:

  • 7% опитаних висловили готовність приєднатися до сил оборони в разі мобілізації;
  • 9% — готові  приєднатися до сил оборони в разі, якщо військові дії наблизяться до місця їхнього проживання;
  • 35% зосереджені на роботі та наданні посильної невійськової допомоги.

Загальнонаціональне опитування проведено Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва спільно із соціологічною службою Центру Разумкова з 21 по 27 березня 2024 року. Опитування методом face-to-face проводилося у Вінницькій, Волинській, Дніпропетровській, Житомирській, Закарпатській, Запорізькій, Івано-Франківській, Київській, Кіровоградській, Львівській, Миколаївській, Одеській, Полтавській, Рівненській, Сумській, Тернопільській, Харківській, Херсонській, Хмельницькій, Черкаській, Чернігівській, Чернівецькій областях та місті Києві (у Запорізькій, Миколаївській, Харківській, Херсонській областях — лише на тих територіях, що контролюються урядом України та на яких не ведуться бойові дії).

Опитування проводилося за стратифікованою багатоступеневою  вибіркою  із застосуванням випадкового відбору на перших етапах формування вибірки та квотного методу відбору респондентів на заключному етапі (коли здійснювався відбір респондентів  за статево-віковими квотами). Структура вибіркової сукупності відтворює демографічну структуру дорослого населення територій, на яких проводилося опитування, станом на початок 2022 року (за віком, статтю, типом поселення).

Опитано 2020 респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%. Водночас додаткові систематичні відхилення вибірки можуть бути зумовлені наслідками російської агресії, зокрема, вимушеною евакуацією мільйонів громадян.

Пов’язані публікації

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності