• Головна
  • Україна
  • Посол Данії підтвердив, що Україна влітку отримає винищувачі F-16

Посол Данії підтвердив, що Україна влітку отримає винищувачі F-16

Ф-16 Збройних сил Данії, фото з відкритих джерел

Посол Данії розповів, на якому етапі перебуває надання Україні винищувачів F-16

Уряд Данії влітку 2024 року передасть Україні перші літаки F-16, про які заявлялося раніше, сказав під час візиту в Харків посол Данії в Україні Олє Міккельсен.

«Я можу нагадати [слова] нашого прем’єр-міністра, вона сказала — влітку. Літо – це червень, липень, серпень. Але я знаю, що багато роботи робиться, щоб це сталося. Це велика операція. Це не тільки тренування пілотів. Це і наземні команди, це і обладнання. Я зустрічав деяких українських пілотів у Данії, які тренуються. І я можу запевнити вас, що вони на 110% готові битися», — сказав Міккельсен, якого цитує харківське видання «Думка».

Місяць, коли будуть передані літаки, посол не назвав.

Водночас в інтерв’ю телеканалу «Ми — Україна» посол уточнив, що Данія виводить з експлуатації весь свій парк цих винищувачів, тому що країна отримує нове покоління літаків F-35. Частину з цього парку доставлять до Аргентини, а решту — в Україну.

Нагадаємо, що разом із Нідерландами Данія очолює коаліцію країн, які готують українських пілотів і допоміжний персонал. Країни зобов’язались безоплатно передати Україні винищувачі F-16, що підтримати її у війні проти Росії. У серпні 2023 року уряд Данії оголосив, що Данія передасть Україні 19 винищувачів F-16. Подібні повідомлення надходять і з інших країн НАТО.

Пов’язані публікації

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності