• Головна
  • Україна
  • Верховна Рада підтримала законопроєкт про мобілізацію ув'язнених

Верховна Рада підтримала законопроєкт про мобілізацію ув'язнених

військовий

Законопроєкт передбачає добровільну участь засуджених у бойових діях, але лише тих, хто відповідає вимогам

Верховна Рада 10 квітня прийняла за онову законопроєкт №11079 – про мобілізацію засуджених осіб. Про це повідомила Голова Комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку і містобудування, очільниця партії “Слуга Народу” Олена Шуляк, яка виступила однією із співавторів законопроєкту, йдеться на сторінці партії “Слуга народу”

Законопроєкт був розроблений за ініціативою Міністерства юстиції, Міністерства оборони та Генерального штабу. 13 березня його зареєстрували у Верховній Раді.

Автори законопроєкту наголошують, що завдяки добровільній мобілізації ув‘язнених можливе часткове розв'язання проблеми нестачі людей на фронті.

“Суспільство повинно розуміти, що не всі, хто перебуває за ґратами, є кримінально-асоціальними елементами. Багато серед в’язнів тих, хто опинився у місцях позбавлення волі через ДТП або фінансові злочини, багато патріотів, які написали сотні листів з проханням дозволити захищати батьківщину, є люди, які мають бойовий досвід тощо”, – зауважує Олена Шуляк.

Законопроєкт передбачає добровільну участь засуджених у бойових діях, але лише тих, хто відповідає вимогам до проходження військової служби в окремих спеціалізованих підрозділах і військових частинах. Проте лише бажання засудженого недостатньо.

Для початку засуджений має подати відповідну заяву на проходження військової служби до установи, де відбуває покарання. Після цього проходить медогляд у в’язниці та лише після цього його дані потрапляють до ТЦК, де військова частина розглядає можливість мобілізації.

Після рішення ТЦК відбуватиметься перевірка у військово-лікарської комісії, і лише за умови, якщо фізіологічно-психічний стан ув’язненого відповідає вимогам, його заява разом з пакетом документів надходить до суду, який приймає рішення.

Якщо рішення суду позитивне, Нацгвардія доставляє засудженого до ТЦК, де формують відповідні спеціалізовані підрозділи військових частин. Адміністративний нагляд за такими звільненими здійснюватиметься командиром військової частини, куди вони потрапляють. А ще цих людей будуть брати на окремий облік у військовій частині.

Кого з ув'язаних можуть мобілізувати

Разом з тим вступити до лав ЗСУ зможуть далеко не всі ув‘язнені. Виключення становлять ті з них, хто:

  • Ув’язнений за злочини проти основ національної безпеки України;
  • Ув’язнений за умисне вбивство двох або більше осіб, або поєднане із зґвалтуванням;
  • Ув’язнений за сексуальне насильство;
  • Має судимість за скоєння кримінальних правопорушень, передбачених статтями 152-1561, 258-2586, частиною четвертою статті 2861 Кримінального кодексу України, якщо такі судимості не погашені або не зняті в установленому законом порядку.

Додамо, LVIV.MEDIA розповідав, що потрібно знати про новий закон про мобілізацію

Пов’язані публікації

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності