• Головна
  • Україна
  • Військовим на Хмельниччині платили «бойові» за ремонт будинку тестя командира

Військовим на Хмельниччині платили «бойові» за ремонт будинку тестя командира

Військові використовували навантажувач Caterpillar 950h не за призначенням, фото ілюстративне

Численні зловживання виявили у 48-й інженерній бригаді

На Хмельниччині слідчі обласної поліції розслідують кримінальне провадження, де фігурує керівництво 48 інженерної бригади командування Сил підтримки ЗСУ (військова частина дислокується у Кам’янці-Подільському), пише «Главком» з посилання на дані судового реєстру.

Як йдеться в досудовому розслідуванні, протягом квітня-грудня 2023 року командир інженерної бригади полковник використовував п’ятьох підлеглих-військових на будівництві будинку свого тестя. Безкоштовну працю солдатів на паперах було оформлено як «виконання завдання в рамках бойового розпорядження (бойовий наказ)», за що військовослужбовці отримували з бюджету по 30 тис. грн щомісячно. Як підрахувало слідство, внаслідок незаконних дій бюджет зазнав збитків на 1,2 млн грн.

Крім цього, правоохоронці зафіксували інший випадок зловживання з боку командування 48 інженерної бригади. Заступник командира частини з тилу за попередньою змовою та з дозволу свого керівника організували схему незаконного отримання прибутку із застосуванням техніки військової частини. Зокрема, у червні-листопаді 2023 року на місцевий кар’єр, яким користується ТОВ «Кам’янець-Подільський комбінат будівельних матеріалів», залучався навантажувач Caterpillar 950h та інші військові вантажівки, а також особовий склад. Під час експлуатації навантажувач військових зазнав пошкоджень на суму 400 тис. грн.

«Окрім незаконного отриманого прибутку, також завдано збитків державі нецільовим використанням паливно-мастильних матеріалів, амортизацією військової техніки, внесення недостовірних відомостей у звітні документи щодо роботи військової техніки, а також примушування до виконання обов’язків, не пов’язаних зі службою, цілої низки військовослужбовців», — сказано у судових матеріалах.

Окремо слідство виявило зловживання посадовцями 48 інженерної бригади під час використання 6,3 млн грн на ремонт військових містечок. Гроші виділила Кам’янець-Подільська міська рада за клопотанням командування бригади. У середині січня 2024 року правоохоронці під час обшуку приміщення тилу (логістики), що на території 48 інженерної бригади, відшукали у сейфі службового кабінету готівку — 5,4 тис. євро і 1,3 тис. доларів. Суд визнав ці гроші речовими доказами й арештував їх.

Досудове розслідування в цій справі ведеться за статтею «Привласнення чи розтрата чужого майна в умовах воєнного стану». Винним загрожує позбавлення волі від п’яти до восьми років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю до трьох років.

Пов’язані публікації

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності